search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

1 nagroda

Złote Globy

1 nagroda


Nagrody
tape
Brave. Merida Waleczna
Brave. Merida Waleczna
Brave. Merida's Wish

Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 17 sierpnia 2012 | akcji, animowany, przygodowy | USA
Wasza ocena:  6.26/ (23 głosów)
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Merida waleczna” (ang. Brave; wcześniej The Bear and the Bow) to amerykański film animowany wytwórni Pixar z 2012 roku. Obraz wyreżyserowali Mark Andrews i Brenda Chapman. Autorami scenariusza są: Mark Andrews, Steve Purcell, Brenda Chapman i Irene Mecchi. Muzykę skomponował Patrick Doyle. Od zarania dziejów w dzikich i górzystych regionach Szkocji historie epickich bitew oraz mistyczne legendy przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W nowym filmie studia Disney/Pixar odważna Merida stawia czoła tradycji, przeznaczeniu i okrutnym bestiom, a nowa opowieść dołącza do ludowych przekazów. Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, uświęcanym przez władców krainy. W oryginalnej wersji dubbingu głosu użyczyli Kelly Macdonald, Billy Connolly, Emma Thompson, Julie Walters i Kevin McKidd. Z kolei w polskiej wersji językowej wystąpili: Dominika Kluźniak jako Księżniczka Mérida, Andrzej Grabowski – Król Fergus, Dorota Segda – Królowa Elinor, Antonina Girycz – Wiedźma, Mieczysław Morański – Lord Dingwall, Sylwester Maciejewski – Lord MacGuffin, Krzysztof Kiersznowski – Lord Macintosh.


Współautorami tej strony są użytkownicy:

Frania

Joanna D'Arc w trampkach - Anna Tatarska

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
17 sierpnia 2012 16:45

Zwykle, kiedy muszę napisać tekst o filmie dla dzieci, mam lekkiego stracha. A co jeśli, choć od czasów podstawówki nie minęły jeszcze grube dekady, nie pamiętam już, czym to się je? Co, jeśli zgubiłam resztki dziecięcej wrażliwości, umiejętność przeżywania prawdziwej przygody w kinie i nad książką, tę zdolność, która pozwala na chwilę przestać być sobą i popłynąć w magiczny świat wyobraźni? Wtedy pisanie o takim kinie traci sens, robi się z tego dydaktyzujący wykład mądralińskiego piernika. Na szczęście zdarzają się momenty, które reperują te rejony mojego morale i pozwalają odłożyć wątpliwości na bok. Sierpień jest pod tym względem wyjątkowo łaskawy. Najpierw kolorowy i wariacki „Magagaskar 3” rozbujał mnie tak, że ze śmiechu dostałam zakwasów. Teraz „Merida waleczna” dzielnie przywraca kinu świat czystych idei, najwyższych wartości i pięknego ducha, a przy okazji angażuje, śmieszy, wzrusza i cieszy oko. I to w naprawdę ładnym trójwymiarze.Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ededed 2013-08-31 (22:27) 2 lata 11 miesięcy 25 dni 13 godzin i 42 minuty temu

Nie przewidywalny film i akcja do samego końca polecam wszystkim. Oglądałem go na stronie filmyhd.blo.pl w HD z lektorem pl

odpowiedz

0
1
Frania07 2012-11-29 (21:29) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 14 godzin i 40 minut temu

trochę smętne, jedna fajna scena była

odpowiedz

0
1
tequico 2012-09-01 (22:19) 3 lata 11 miesięcy 24 dni 13 godzin i 50 minut temu

Spodziewałem się że będzie tak fajny jak Iniemamocni i co?? I wielkie rozczarowanie. Oczywiście można zobaczyć ale nie ma się co nastawiać geniusz PIXARU.

odpowiedz