search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Złote Globy

1 nominacja


Ostatnie aktywności

12ajznx02 12ajznx02 ocenił film Furia
12ajznx02 12ajznx02 ocenił film Huba
krystofel7 krystofel7 dodał gatunek do Po dwóch stronach
krystofel7 krystofel7 dodał dane ogólne do Po dwóch stronach

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 04 stycznia 2013 | akcji, animowany, familijny, komedia, przygodowy | 97 min | USA
Wasza ocena:  7.75/ (12 głosów)
Nasza ocena:  7/10
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Strażnicy marzeń” (ang. Rise of the Guardians) to amerykański film animowany wytwórni Dreamworks z 2012 roku. Obraz wyreżyserował William Joyce oraz Peter Ramsey, scenariusz napisali David Lindsay-Abaire oraz William Joyce. Za produkcję odpowiadają Tom Hanks, Michael Bay oraz Guillermo del Toro. Muzykę skomponował Alexandre Desplat. Film powstał w oparciu o powieść "The Guardians of Childhood" Petera Ramseya. Opowiada ona o nieśmiertelnych strażnikach chroniących dzieci przed siłami zła, którzy od wieków pojawiają się w wyobraźni najmłodszych. Pisarz zajął się również reżyserią całego przedsięwzięcia, wspólnie z Peterem Ramseyem. Obraz "Strażnicy marzeń" pokazuje w zupełnie nowej odsłonie ikony naszego dzieciństwa, takie jak Święty Mikołaj, Wielkanocny Króliczek, Zębowa Wróżka, Piaskowy Dziadek czy Jack Frost. Wszyscy oni łączą siły w walce z nikczemnym straszydłem Pitchem. W angielskiej wersji językowej głosów bohaterom użyczyli: Chris Pine jako Jack Frost, Hugh Jackman - Królik Wielkanocny, Alec Baldwin - Święty Mikołaj, Hank Azaria – Dżin, Jude Law - Pitch, Andy Samberg - Sandy Sandman, Isla Fisher - Zębowa wróżka. Z kolei w polskiej wersji językowej głosów użyczyli: Paweł Ciołkosz jako Jack Mróz, Barbara Kałużna - Zębowa Wróżka, Przemysław Stippa – Mrok, Piotr Bąk – Nord, Tomasz Borkowski - Zając Wielkanocny, Jakub Dobek – Jamie.


Współautorami tej strony są użytkownicy:

Frania Piotr_K

Zemsta przedszkolaka - Anna Bielak

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
04 stycznia 2013 09:33

„Strażnicy marzeń“ to „Avengersi“ dla najmłodszych, choć debiutujący reżyser filmu, Peter Ramsey, nie definiuje siebie jako fascynata komiksów, jak robi to Joss Whedon. Przez lata zbierał jednak doświadczenia u boku Francisa Forda Coppoli czy Davida Finchera jako twórca storyboardów. Po dziesięciu latach pracy na planach filmowych niezwykle wprawną ręką narysował więc – utkany z dziecięcych snów i lęków – świat Strażników Marzeń. Podobnie jak „Avengersi“ składa się on z kilku legend, których bohaterów połączyła wspólna sprawa – walka z Mrokiem (tu o wiarę, miłość i nadzieję). W ramseyowskich towarzyszach broni jest więcej uroku, niż agresji, ale podobno zło najlepiej zwalczać świetlistą dobrocią. To wszystko banały? Nie, raczej elementy przypowieści, których dzieci nie słyszą dziś często z ust innych twórców. Ramsey nie tylko więc opowiada o strażnikach, ale sam po trosze nim jest – strzeże dziecięce dusze przed mackami tandetnej hollywoodzkiej papki.


ciekawostki (1)

inni kandydaci

Leonardo DiCaprio miał użyczyć głosu postaci Jacka Frosta, ale zrezygnował podczas pre-produkcji.

inni kandydaciOpinie (4)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~buletfrost 2013-01-17 (11:54) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 23 godziny i 37 minut temu

bardzo fajna bajka

odpowiedz

2
0
~erel 2013-01-01 (17:55) 1 rok 9 miesięcy 22 dni 17 godzin i 36 minut temu

ta recenzja to kpina! mało pisze o samym filmie i jego fabule. za to dużo o jakiś typach producentach, reżyserach i innych patafianach. a mnie to nic nie obchodzi kto brał udział w tworzeniu filmu. nic mi nie mówia durne nazwiska kolesi. ciekawiła mnie tylko fabuła a nie ku.., obsada itp

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi