search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 28 marca 2014 | dramat, fantasy, religijny | 138 min | USA
Za mała liczba głosów.
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

Zainspirowany biblijną historią o sile ducha, poświęceniu i nadziei, Darren Aronofsky („Czarny łabędź” /Black Swan/, „Zapaśnik” /The Wrestler/, „Źródło”) przekłada na język filmu swoją osobistą wizję opowieści o Noem. Laureat Oscara® Russell Crowe wciela się w niej w postać człowieka, który został wybrany do podjęcia wielkiej misji uratowania rodzaju ludzkiego oraz zwierząt przed apokaliptycznym potopem, który ma zniszczyć zepsuty świat. Film jest jednocześnie oszałamiającą wizualnie przygodą, która podejmuje towarzyszące człowiekowi od zarania dziejów tematy dobra i zła, zniszczenia i miłosierdzia, nadziei oraz rodziny. Produkcja filmu również dla pracujących przy niej znakomitych aktorów i ekipy filmowców okazała się prowadzącą po nieznanym terytorium przygodą, której nieodłączną częścią było przebywanie na ogromnej, Arce, skonstruowanej ręcznie dokładnie zgodnie z zawartymi w Biblii wskazówkami. Kolejnym krokiem było wyobrażenie sobie powierzchownie tylko znanego życia Noego i jego rodziny, co przełożone na język filmu daje widzom możliwość poznania wspaniałego naszych biblijnych przodków w momencie, kiedy ziemia staje wobec widma zniszczenia pod falami potopu. Potop ma pochłonąć cały znany dotąd świat… a jednocześnie doprowadzić do odnowy i kolejnego Stworzenia.


Współautorami tej strony są użytkownicy:

Piotr_K

Szalony człowiek i morze - Anna Bielak

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
28 marca 2014 12:35

Jest w „Noem: Wybranym przez Boga“ (2014) to, co u Darrena Aronofsky’ego lubię najbardziej: szaleństwo głównego bohatera zatracającego się w wyznaczonym sobie zadaniu, dynamiczny montaż, energia rodząca się ze zderzeń poklatkowych wizyjnych ujęć. Jest w końcu znakomita muzyka stałego współpracownika Aronofsky’ego, Clinta Mansela i świetne zdjęcia Matthew Libatique’a. Czy połącznie świetnych elementów składowych jest gwarantem realizacji dobrego filmu?


ciekawostki (12)

Odzienie Noego

Starając się zrealizować swoją osobistą wizję biblijnych losów Noego, Darren Aronofsky na kolejnym etapie przygotowań do produkcji współpracował z kostiumografem Michaelem Wilkinsonem, nominowanym w tym roku do Oscara ® za film „American Hustle”. Celem tej współpracy było stworzenie świeżego, ale klimatycznego spojrzenia na starotestamentowy ubiór. W tym celu przeprowadzono m.in. badania nad odpowiednim tkaninami, również tymi na bazie włókien roślinnych, a także materiałów tkanych w starożytności przez kobiety. Stroje z takich stosunkowo lekkich tkanin nosi na początku filmu Noe. Później są one cięższe, ponieważ mają go zabezpieczyć przed wilgocią panująca we wnętrzu arki. W odróżnieniu od Noego, Tubal-Kain nosi...

Odzienie NoegoOpinie (5)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~timi 2014-06-06 (14:14) 2 lata 2 miesiące 22 dni 15 godzin i 22 minuty temu

kiedy premiera DVD ?

odpowiedz

2
0
~czech00 2014-04-02 (20:05) 2 lata 4 miesiące 26 dni 9 godzin i 31 minut temu

Kłamliwa rozbuchana beznadzieja -szkoda czasu.

odpowiedz

0
0
~ss 2014-03-29 (19:29) 2 lata 4 miesiące 30 dni 10 godzin i 7 minut temu
2
0
~mtm 2014-03-29 (02:41) 2 lata 5 miesięcy 2 godziny i 55 minut temu

o 1-szej skończyłem oglądac w Galerii Kazimierz w systemie 3D. Trochę kogoś poniosło, ile to miesiecy bujali się na tej arce a niby wszystkie zwierzęta cały czas spały?

odpowiedz

4
4
~gd 2014-03-21 (12:18) 2 lata 5 miesięcy 7 dni 17 godzin i 18 minut temu

Właśnie znalazłam w HD bez limitów na: hdvod pl/film/Noe:-Wybrany-przez-Boga?ref=123 (wstaw kropkę przed pl zamiast spacji)

odpowiedz