search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

6 nominacji


Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 08 listopada 2013 | akcji, biograficzny, dramat, kryminał, przygodowy, thriller | 134 min | USA
Za mała liczba głosów.
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Kapitan Phillips” to wielowarstwowa opowieść dokumentująca wydarzenia z 2009 roku związane z porwaniem przez somalijskich piratów amerykańskiego kontenerowca Maersk Alabama. Znany z rejestrowania na taśmie filmowej przełomowych wydarzeń reżyser Paul Greengrass w charakterystyczny dla siebie sposób okiem kamery śledzi przypominające dreszczowiec wydarzenia, jednocześnie malując złożony portret efektów globalizacji, a wśród nich rosnących przepaści między światem bogatych i biednych. Film skupia się na relacji dowodzącego Alabamą kapitana Richarda Phillipsa (dwukrotny laureat Oscara® Tom Hanks) oraz stojącego na czele szajki piratów Somalijczyka Muse’a (Barkhad Abdi), który po przejęciu kontroli nad nieuzbrojonym statkiem bierze załogę jednostki jako zakładników. Kiedy emocje sięgają zenitu Phillips i Muse nieuchronnie znajdują się na kursie kolizyjnym. Ich konfrontacja ujawnia jednocześnie jaskrawe podziały pomiędzy tymi, którzy są częścią przynoszącego krociowe zyski międzynarodowego handlu, a tymi, którzy pozostają poza nim i w desperacji zmuszeni są do uciekania się do ekstremalnych środków i posunięć. 145 mil morskich od wybrzeża Somalii obaj mężczyźni znajdą się zatem na rozgrywający się codziennie światowy konflikt. To konflikt pomiędzy grupami posiadającymi dostęp do globalnych zasobów bogactwa oraz grupami wykluczonymi. Sytuacja impasu, w której znaleźli się główni bohaterowie filmu - Phillips i Muse to nie tylko trzymający w napięciu obraz oblężenia kontenerowca, ale także ilustracja większych sił, które kształtują współczesny świat”.


Tę stronę zapoczątkował użytkownik:

klaudiaphelps klaudiaphelps

Współautorami tej strony są użytkownicy:

Piotr_K krystofel7

Horror, który chcielibyście przeżyć - Anna Bielak

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
05 listopada 2013 16:06

W serwisie Rotten Tomatoes, największym i najbardziej prestiżowym spośród wielu portali sumujących recenzje i oceny premierowych filmów, "Kapitan Phillips" dostał pozytywne noty od 94 procent krytyków i 93 procent widzów. Przypadek? Bynajmniej. Nowy film Paula Greengrassa istotnie jest fantastyczny – świetnie wyreżyserowany i piekielnie dobrze zagrany. Choć akcja rozgrywa się w klaustrofobicznej przestrzeni, która pozornie nie pozwala na fundowanie wielu atrakcji, kolejne zwroty akcji mrożą krew w żyłach. Gdybym miała poszukać doświadczenia, z jakim chciałabym porównać seans tego filmu, powiedziałabym, że podobne emocje zapewne towarzyszyłyby staniu nad przepaścią z pistoletem przyłożonym nam do skroni przez szaleńca.Opinie (7)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
9
~nsx 2013-11-03 (00:25) 2 lata 9 miesięcy 23 dni 1 godzinę i 15 minut temu

To bardzo średnia-słaba produkcja :/ Prawda jest taka że gdyby nie Tom Hanks mało kto by poszedł na ten filmik. Zrobiony zupełnie po taniości. Kilka ujęć statku z góry potem przez połowe filmu widzimy mniej lub bardzie przestraszoną twarz Toma leżącego w łodzi ratunkowej i potem kilka strzałów do złych Somalyjczyków, Amerykańska flaga i napisy końcowe.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
0
~mirror_6 2013-12-01 (15:42) 2 lata 8 miesięcy 24 dni 9 godzin i 58 minut temu

Film godny obejrzenia. Przerażająca bezradność Somalijczyków w konfrontacji z amerykańską machiną wojenną.

odpowiedz

2
1
~Pati 2013-11-15 (11:05) 2 lata 9 miesięcy 10 dni 14 godzin i 35 minut temu

W końcu jakiś film na poziomie. Do tej pory jak się chodziło do kina, to żal było wydanych pieniędzy, a po seansach zamiast zadowolenia, było tylko zdenerwowanie, że te pieniądze można było lepiej wydać. Powiem krótko: najlepszy film, jaki widziałam w życiu. Genialne wykonanie, a gra aktorska jeszcze lepsza... wszystko jest tak realistyczne, że ma się wrażenie, że to się dzieje naprawdę. Polecam wszystkim, ten film zasługuje na wszystkie możliwe nagrody.

odpowiedz

6
1
~mariposa 2013-11-09 (21:36) 2 lata 9 miesięcy 16 dni 4 godziny i 4 minuty temu

Właśnie wróciliśmy z mężem z kina. Naszym zdaniem kapitalne kino. Ponad dwie godziny zleciały w oka mgnieniu. Tom jak zwykle rewelacja, akcja trzyma w każdej minucie. polecam

odpowiedz

10
4
~xd 2013-11-02 (13:10) 2 lata 9 miesięcy 23 dni 12 godzin i 30 minut temu

Właśnie oglądałąm w HD bez limitów na: hdplayer.pl/p/526eac1a1c9b5012252a351b928e939d89ffce96==/redirect=film/Kapitan-Philips

odpowiedz