search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 09 sierpnia 2013 | dokumentalny, muzyczny | 92 min | Polska
Za mała liczba głosów.
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

Film opowiada o historii i reaktywacji zespołu "Miłość" – jednej z najważniejszych polskich formacji jazzowych lat 90. Pięciu kumpli, którzy chcieli wstrząsnąć światem. Pięć wyrazistych osobowości, które szukały sposobu na wyrażenie siebie. Pięć muzycznych wizji, które często się kłóciły. Jeden zespół. To nie mogło się udać, gdyby nie "Miłość". "Miłość" to historia młodości, mierzenia się z przeciwnościami, wspólnych szaleństw, wielkich przyjaźni, konfliktów, rozczarowań, rywalizacji, pragnień i pomysłów na życie. Jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Zwycięzca tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego i laureat nagrody publiczności. Rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach, którzy postanowili wspólnie stworzyć zespół i zrobić muzyczną rewolucję. Tymański, Możdżer, Trzaska, Olter, Sikała.


Męska, brutalna, przepiękna miłość - Anna Bielak

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
09 sierpnia 2013 10:26

Kiedy zaanonsowano premierę dokumentu "Miłość" byli tacy, którzy stawiali zakłady. Czy - jako kolejny film o tym samym tytule wśród tegorocznych premier - produkcja Filipa Dzierżawskiego będzie tak dobra, jak "Miłość" wzruszająca Michaela Haneke czy tak zła jak "Miłość" pretensjonalna Sławomira Fabickiego? Po premierze dokumentu na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym Polskę w mgnieniu oka obiegła wieść, że historia o powstaniu, rozpadzie i reaktywacji zespołu jazzowego (wł. yassowego) Tymona Tymańskiego, Macieja Sikały, Leszka Możdżera, Mikołaja Trzaski i Jacka Oltera to dokument zjawiskowy, brutalny, przepiękny, wciągający, do bólu szczery i zrealizowany na najwyższym światowym poziomie.


ciekawostki (1)

Rozmowa z reżyserem

Urszula Lipińska: Rozpoczynając prace nad ''Miłością''; miałeś prywatny (osobisty) stosunek do historii przedstawionej w twoim dokumencie? Filip Dzierżawski: Ta historia powstawała na planie. W prawdziwym życiu, które my tylko rejestrowaliśmy. Na pewno miałem do tego jakiś osobisty stosunek, ale nie chciałem go pokazywać w filmie. Czasami stawałem po którejś ze stron, np. Tymona, a potem przemawiały do mnie racje Mikołaja, ale to też starałem się ukryć. Wolałem, żeby oni sami się w tym filmie bronili, a historia była dla widza niejednoznaczna. Czy tytuł filmu, mimo, że po prostu jest nazwą grupy, jest w jakiś sposób symboliczny? Miłość przewija się w filmie w różnych konfiguracjach i myślę, że chcąc nie chcąc, można...

Rozmowa z reżyseremOpinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~xf 2013-09-08 (01:25) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 3 godziny i 15 minut temu

Tak, bardzo dobrze zrobiony, prawdziwy, ciekawy, zajmuje i zostaje

odpowiedz

0
0
~iwona 2013-08-18 (01:05) 3 lata 7 dni 3 godziny i 35 minut temu

Po prostu trzeba ten film zobaczyć

odpowiedz