Trwa ładowanie...
d12yv88

Julia Pietrucha

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:

Styria (2011) (Carmilla)

Miasto z morza (serial) () (Łucka Konka)

Blondynka () (Sylwia Kubus)

Miasto z morza (2008) (Łucka Konka)

Lejdis (2008) (kolejna naiwna)

Testosteron (2006) (młoda matka Tytusa)

Pensjonat pod Różą () (Kasia Statkiewicz, uczennica Maryli)

Tatarak (2008) (Halinka)

39 i pół () (Misia)

Teraz albo nigdy! () (Kaja, kochanka Marcina)

Jutro idziemy do kina (2007) (Zosia)

Kochaj mnie, kochaj! () (Julka, córka Grażyny)

d12yv88

Modelka i aktorka młodego pokolenia, obdarzona zjawiskową, typowo słowiańską urodą. Laureatka Specjalnej Nagrody Aktorskiej na FPFF za rolę Zosi w głośnym filmie telewizyjnym „Jutro idziemy do kina”. Polska Miss Nastolatek 2002.

Urodziła się 17 marca 1989 roku w Warszawie. Już jako jedenastolatka zadebiutowała na scenie, w roli Gerdy w muzycznej inscenizacji baśni „Królowa Śniegu”. Od tamtego momentu zapałała miłością do teatru.

Ważnym wydarzeniem dla rozwoju kariery dziewczyny była główna wygrana w ogólnokrajowym konkursie piękności Miss Nastolatek, w 2002 roku. Zdobycie tytułu umożliwiło jej odbycie kilku dalekich podróży i spotkanie ciekawych ludzi, ale też pozwoliło po raz pierwszy zaistnieć w mediach. Już rok później zadebiutowała na ekranie, dołączając do obsady serialu „Na Wspólnej, gdzie przez trzy lata kreowała podwójną rolę sióstr – bliźniaczek.

W latach 2005-2006 była związana z serialem „Pensjonat pod różą”, grając jedną z pobocznych postaci. Pierwszą, większą rolą Pietruchy była ta u boku Anny Powierzy i Justyny Sieńczyłło w krótko emitowanym serialu „Kochaj mnie, kochaj!” (2006). Pojawiła się tutaj w roli Julki – córki głównej bohaterki.

W 2006 roku zadebiutowała na dużym ekranie w maleńkim epizodzie w polsko-niemieckim filmie „Nadzieja” Stanisława Muchy. Przełomem w karierze aktorskiej Pietruchy był udział w filmie telewizyjnym „Jutro idziemy do kina” Michała Kwiecińskiego (2007). Ten poruszający obraz, rozgrywający się w przededniu wybuchu II wojny światowej, został świetnie przyjęty przez krytykę i publiczność. Chwalono zarówno dobry scenariusz, sprawność realizacyjną, jak i fantastyczną grę młodych aktorów, jednak jedyną nagrodzoną kreacją była ta stworzona przez Pietruchę, przynosząc młodej aktorce Specjalną Nagrodę Aktorską na FPFF w Gdyni w 2007 roku.

W tym samym roku pojawiła się w epizodycznej roli młodej matki, pojawiającej się w retrospekcyjnych wizjach Borysa Szyca – jednego z głównych bohaterów głośnej komedii „Testosteron” Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego. Rok później ponownie spotkała się z twórcami, grając epizod w „Lejdis”.

Rok 2008 to spotkanie z Andrzejem Wajdą i Krystyną Jandą, podczas realizacji głośnego, nagrodzonego na MFF w Berlinie obrazu „Tatarak”, a 2009 – debiut w pierwszoplanowej roli kaszubskiej dziewczyny - Łucji Konki w filmie Andrzeja Kotkowskiego „Miasto z morza”. Obraz opowiada o początkach powstania portu w Gdyni i jest oparty na motywach powieści Stanisławy Fleszarowej-Muskat „Tak trzymać!”.

Ma na swoim koncie kilka mniejszych i większych występów serialowych. Zagrała Misię w „39 i pół” (2008) i Kingę Stroch w „Reginie” Teresy Kotlarczyk (2007). Gościnnie pojawiła się w takich serialach, jak: „M jak miłość”, „Naznaczony”, „Rodzina zastępcza”, „Teraz albo nigdy!”.

Będzie pierwszoplanową gwiazdą realizowanego na Podlasiu serialu „Blondynka”, którego premiera planowana jest na wiosnę 2010 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12yv88
d12yv88
d12yv88
d12yv88

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj