search
wszystko o filmie
tape

repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

1 nagroda

5 nominacji

Złote Globy

1 nagroda

4 nominacje

BAFTA

1 nagroda

3 nominacje


Ostatnie aktywności

Wzgórze nadziei (2003)

Recenzja "Wzgórze Nadzieji"

wtorek, 18 sierpnia 2009 16:27
Ocena Recenzenta:
Średnia ocena:
Ocena 2/5
Oceń recenzję:
Akcja filmu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych podczas wojny secesyjnej. Bohaterami dzieła jest dwójka młodych ludzi: Inman ( Jude Law ) i Ada ( Nicole Kidman ) , którzy zakochali się w sobie jeszcze przed wojną.

Ada to bogata osóbka, córka pastora. Inman, robotnik w biednym miasteczku, jest mężczyzną bardzo nieśmiałym. Trudno nawiązuje nowe znajomości. Spotkanie z Adą jest dlatego dla niego wielkim przeżyciem. Zakochanych rozdziela wojna, w której to Inman, walcząc po stronie Południa zostaje ranny. Z miłości do dziewczyny porzuca obóz i za wszelką cenę stara się wrócić do niej. Jest, jak wszyscy dezerterowie poszukiwany przez gwardię.

Jak każdy tego typu bohater przeżywa wiele rozterek moralnych. Jest zagubiony, nie wie co robić. Tymczasem Ada, poznaje pomocnicę ( Renee Zelweger ) która już po nieługim czasie staje się jej najbliższą osobą. ( Po śmierci ojca ). Nową mieszkankę domu Ady cec***ą zupełnie inne obyczaje niż bogatej szlachcianki wynikające z posiadania ojca alkoholika.

Przez cały czas trwania filmu panuje napięta atmosfera wynikająca z niewiadomej czy młodzi w końcu się zejdą... Staje się tak niestety jednak nie na długo. Inman w ostatniej walce z gwardią, już przy boku Ady zostaje trafiony i na skutek wielu ran ginie. Film obfituje w piękne zdjęcia ukazujące wspaniałość amerykańskich plenerów. Serdecznie go Wam polecam myślę iż na serio warto go obejrzeć. Weźcie chusteczki!
Tomasz

A TERAZ...

wyslij znajomym  Wyślij znajomym
drukuj  Drukuj
Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!