search

więcej o artyście

miniaturka Dowiedz się więcej o artyście:

Joanna Szczepkowska

Polska aktorka filmowa i teatralna, publicystka, pisarka i poetka. Laureatka wielu nagród aktorskich za swoje dokonania artystyczne. 28 października 1989 roku zasłynęła z legendarnej już wypowiedzi „Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm”, na antenie „Dziennika TV”. Urodziła się 1 maja 1953 roku w Warszawie. Jej ojciec, Andrzej Szczepkowski był aktorem, dziadek, Jan Parandowski – słynnym pisarzem. Od dziecka miała kontakt z artystyczno- intelektualnym środowiskiem warszawskim, dorastając w jego atmosferze, co siłą rzeczy miało wpływ na jej duchowy rozwój. W 1975 roku ukończyła PWST w Warszawie, jeszcze jako studentka debiutując w filmie („Con amore” Jana Batorego 1976, Złota Kamera za debiut aktorski), w telewizji (spektakl „Trzy siostry” 1974 w reżyserii Aleksandra Bardiniego, serial „Czterdziestolatek” Jerzego Gruzy 1974) i na scenie Teatru Współczesnego („Jan Gabriel Borkman” Ibsena w reżyserii Bardiniego 1975).

Galerie

miniaturka miniaturka

Multimedia

więcej

więcej o artyście

więcej o filmie

miniaturka Dowiedz się więcej o filmie:

Dekalog III

więcej o filmie

Zobacz więcej w serwisach WP

No co Ty!?

Teleshow

WP.TV

Bloog.pl

Pośladki Szczepkowskiej na premierze w Dramatycznym
Szczepkowska szokuje Następne(fot. AKPA)

Szczepkowska szokuje

Tego chyba nikt się spodziewał. Joanna Szczepkowska, aktorka znana z wielu kultowych ról filmowych i teatralnych, dała upust swemu niezadowoleniu.

W końcowych scenach spektaklu "Persona. Ciało Simone" w reżyserii Krystiana Lupy, pokazała reżyserowi nagie pośladki, wypowiadając przy tym zdanie "tu jeszcze dalej możesz iść".


Zobacz także:

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO

Oceń 
  
Ocena 22/5 2.51 / 5
 
Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!