Piękne istoty

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Piękne istoty” (ang. Beautiful Creatures) to amerykański dramat fantasy z 2013 roku wyreżyserowany przez Richarda LaGravenese, który również napisał scenariusz. Film stanowi ekranizację pierwszej z serii pięciu książek Kami Garcii i Margaret Stohl. Powieść przetłumaczono na 28 języków i wydano w 37 krajach świata. Za produkcję odpowiadają Andrew A. Kosove, Broderick Johnson oraz Erwin Stoff.

Powieść oraz film przedstawiają historię licealisty z Południowej Karoliny, Ethana Wate'a. Ethan jest zupełnie zwyczajnym nastolatkiem, ale skrywa pewną tajemnicę – od wielu miesięcy śni o pewnej dziewczynie. Gdy pewnego dnia spotyka ją na szkolnym korytarzu, jego życie zmienia się na zawsze, podobnie jak losy wielu mieszkańców Gatlin. Lena mieszka w ponurej posiadłości swego wuja, którego mieszkańcy Gatlin uważają za szaleńca i czciciela Szatana.

Dziewczyna nie szuka towarzystwa rówieśników, chodzi swoimi drogami i sprawia wrażenie jakby była „nie z tego świata”. Między dwojgiem tak różnych od siebie istot zaczyna rodzić się uczucie, które wkrótce stanie się śmiertelnym zagrożeniem dla Ethana. Lena wyznaje mu bowiem, że jej rodzina od wieków związana jest z czarną magią, a jej nie wolno wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami. Mroczne siły zła niedługo upomną się o zakochanych…

Ścieżka dźwiękowa produkcji to w istocie nowa płyta zespołu Thenewno2, założonego przez syna George'a Harrisona - Dhaniego. Muzycznie to mieszanka eksperymentalnego pop-rocka z domieszką ambientowych brzmień Briana Eno i triphopowych dokonań Massive Attack.

W filmie „Piękne istoty” w rolach głównych wystąpili: Alden Ehrenreich jako Ethan Lawson Wate, Alice Englert jako Lena Duchannes, Jeremy Irons jako Macon Ravenwood, Viola Davis jako Amma, Emmy Rossum jako Ridley Duchannes, Thomas Mann jako Link, Emma Thompson jako pani Lincoln/Sarafine, Margo Martindale, Eileen Atkins jako Emmaline Duchannes.

Tytuł oryginalny

Beautiful Creatures

Gatunek

fantasy, dramat, melodramat, romans

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

13.02.2013

Czas trwania

124 min.

Reżyser
Muzyka

Thenewno2 (Make It Home; Run to Me; Never Too Late, wykonawca muzyczny)

Scenarzysta
Operator
Obsada

Emmy Rossum (Ridley Duchannes)

Mike Mayhal

Jeff Galpin

Elton LeBlanc (miastowy)

Zoey Deutch (Emily Asher)

Alden Ehrenreich (Ethan Wate)

Cameron M. Brown (mały Ninja)

J.D. Evermore (Mitchell Wate)

Teri Wyble (Charlotte Duchannes)

Alice Englert (Lena Duchannes)

Margo Martindale (Ciotka Del)

Rachel Brosnahan (Genevieve Duchannes)

Beau Brasseaux

Andrea Frankle (Lila Wate)

Thomas Mann (Link)

Emma Thompson (Pani Lincoln)

Jeremy Irons (Macon Ravenwood)

Eileen Atkins

Chuck Picerni Jr.

Billy Morts

Lance E. Nichols (Mayor Snow)

Pruitt Taylor Vince (pan Lee)

Kyle Gallner (Larkin)

Viola Davis (Amma)

Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku