Trwa ładowanie...
premiery
17-03-2014 17:25

Wiosna premier z Parauszkiem - w Se-ma-for Muzeum Animacji

Wiosna premier z Parauszkiem - w Se-ma-for Muzeum AnimacjiŹródło: Se-ma-for
d1q5ufh
d1q5ufh

W łódzkim Se-ma-forze trwają przygotowania do telewizyjnej premiery drugiej serii następcy „Misia Uszatka” – serialu dla najmłodszych „Parauszek i Przyjaciele”. Z tej okazji Se-ma-for Muzeum Animacji przygotowało niecodzienną wystawę, połączoną z przedpremierowym pokazem oraz spotkaniami ze specjalistami animacji poklatkowej. Wystawę będzie można oglądać tylko dwa dni – 22 i 23 marca.

Dotychczas tylko nieliczni mogli zajrzeć za kulisy serii. W pierwszy weekend wiosny Se-ma-for uchyli rąbka tajemnicy, pokazując poszczególne etapy produkcji „Parauszka”. Specjalizujące się w animacji poklatkowej studio na potrzeby serialu wyprodukowało ponad sto lalek animacyjnych. Powstały również setki niezwykłych rekwizytów i maleńkich ubranek oraz kilkanaście obszernych dekoracji wykonanych przez artystów plastyków. Część z nich po raz pierwszy zostanie udostępniona szerokiej publiczności.

Poza ekranem TV zadebiutuje dla widzów ponad dwadzieścia lalek w różnych strojach, wykorzystywanych do tematycznych odcinków. Będzie między innymi Lis Fredek – biznesmen, Fredek – fakir czy różowa Usia w stroju królewny, do tego złota rączka – Bóbr Klepek z szerokim asortymentem akcesoriów. Wśród rekwizytów pojawi się samochód Parauszka z odcinka „Urodzinowa Przejażdżka”, rowerek, na którym podróżuje Łoś czy gramofon Sroki Madzi. Wszystko to wplecione zostanie w opowieść o powstawaniu serialu od podstaw – od concept artów – pierwszych projektów bohaterów i rysunków technicznych, poprzez konstrukcje animacyjne, odlewy, proces „flokowania” lalek (czyli pokrywania ich „pluszową” sierścią), małe ubranka, aż do podróży na prawdziwy plan zdjęciowy zaaranżowany w Muzeum.

Do budowy planu zdjęciowego zostaną użyte dwie z czternastu dekoracji, które zagrały w filmie – baza narratorki serii, mądrej Sowy Uhu oraz sklep Lisa Fredka, znany z wyjątkowo realistycznych detali.

O swojej pracy na planie podczas dwóch weekendowych spotkań opowie jedna z czołowych animatorek serialu Kasia Okoniewska. Odbędą się również dwa spotkania, podczas których goście Muzeum poznają tajniki produkcji lalek animacyjnych.

W Kinie Se-ma-for dzieci zobaczą trzy z trzynastu nowych odcinków serialu na pierwszym w Polsce przedpremierowym pokazie. Z odcinków „Bursztynowa wróżka”, „Leśny teatr” oraz „Grzybobranie” mali widzowie dowiedzą się o kłopotach Wilka Waldka z tremą, o przepowiadaniu przyszłości czy o tym, jak ważny jest porządek w lesie. Nade wszystko jednak, zgodnie z przesłaniem serii, maluchy znów zobaczą istotę przyjaźni, pracy w grupie oraz właściwego postępowania.

Najmłodsi goście będą mogli wziąć również udział w otwartych warsztatach plastycznych, na których wykonają maski bohaterów serialu oraz pokolorują ich wizerunki.

Otwarcie wystawy nastąpi w sobotę 22.03.2014 o godzinie 10:00. Wystawa potrwa do niedzieli 23.03.2014. Wstęp jest bezpłatny.

d1q5ufh

Rozkład dnia 22-23.03:

22.03.2014:
10:00 - Otwarcie
11.00 – 11.05 – Powitanie gości
11.05 – 12.00 – Jak ożył Parauszek - spotkanie z animatorem – Kasia Okoniewska
12.30 – 13.00 – Tajemnice lalek – opowiada Lubica Ignaciuk
13.00 – 13.30 - Projekcja premierowa „Parauszka i Przyjaciół” (trzy odcinki)
14.00 – 16.00 - Otwarte warsztaty plastyczne- „Wokół Parauszka i Przyjaciół” – prowadzenie Justyna Radziej

23.03.2014:
11.05 – 12.00 – Jak ożył Parauszek - spotkanie z animatorem – Kasia Okoniewska
12.30 – 13.00 – Tajemnice lalek – opowiada Lubica Ignaciuk
13.00 – 13.30 - Projekcja premierowa „Parauszka i Przyjaciół” (trzy odcinki)
14.00 – 16.00 - Otwarte warsztaty plastyczne- „Wokół Parauszka i Przyjaciół” – prowadzenie Justyna Radziej

Se-ma-for jest kontynuatorem tradycji jednego z najstarszych studiów animacji w tej części Europy – domu takich bohaterów jak Miś Uszatek, Miś Colargol czy Filemon i Bonifacy. Studio specjalizuje się w produkcji animacji poklatkowej – własnej oraz na potrzeby innych studiów na całym świecie. Do jego największych sukcesów należy Oscar w roku 2008 dla wyprodukowanej tu animacji „Piotruś i Wilk”. W roku 2013 studio powróciło do tworzenia seriali dla najmłodszych produkcją „Parauszek i Przyjaciele”.

d1q5ufh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q5ufh