Trwa ładowanie...
22-10-2015 17:10

"11 minut": Polski kandydat do Oscara przyciągnął tłumy!

Share
"11 minut": Polski kandydat do Oscara przyciągnął tłumy!Źródło: Michał Puchalski
d167y3b

21 października w Warszawie odbyła się uroczysta premiera *"11 minut" Jerzego Skolimowskiego – polskiego kandydata do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”. Na projekcji w Kinotece pojawili się reżyser, grający główne role aktorzy oraz liczni goście. Prezentujemy zdjęcia z najważniejszego filmowego wydarzenia ostatnich tygodni.*

Twórca nagrodzonych w Gdyni i Wenecji „11 minut”, Jerzy Skolimowski, pojawił się na czerwonym dywanie w doborowym towarzystwie gwiazd. Wśród nich znaleźli się Wojciech Mecwaldowski, zjawiskowa Paulina Chapko, Andrzej Chyra, Anna Maria Buczek, Ifi Ude, Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki. Aktorkom z filmu towarzyszył jeden z najciekawszych muzyków na polskiej scenie rockowej – Tomasz Organek, autor zawartych w filmie utworów.

Na premierze najnowszego filmu Skolimowskiego, okrzykniętego „arcydziełem” i „najlepszym filmem tegorocznego festiwalu w Wenecji!" nie zabrakło gości specjalnych. Wśród osobistości, które przybyły zobaczyć film, który „rzucił wyzwanie Hollywood” znaleźli się m.in.: Kamilla Baar, Paweł Deląg, Weronika Rosati, Olga Frycz, Kaja Śródka, Anna Wendzikowska, Ada Fijał, Karolina Szostak, Sylwia Juszczak, Gosia Baczyńska, Mateusz Hładki oraz Tomasz Ossoliński i Dorota Williams.

d167y3b

Poniżej oraz w załączeniu prezentujemy zdjęcia z uroczystej premiery „11 minut”.

Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego – polski kandydat do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”. W doborowej obsadzie m.in.: Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Paulina Chapko, Agata Buzek, Piotr Głowacki, Jan Nowicki, Ifi Ude oraz irlandzki aktor Richard Dormer („Gra o tron”). Nominowane do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni „11 minut” zdobyło na największym krajowym festiwalu Nagrodę Specjalną Jury, Nagrodę za muzykę oraz Nagrodę za montaż. Film wyróżniono również Nagrodą Jury Młodzieżowego 72. Festiwalu w Wenecji. „11 minut” znalazło się w konkursie głównym 59. BFI Film Festival, zostało też zaprezentowane widowni w ramach 40. MFF w Toronto.

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona – aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

„Stąpamy po kruchym lodzie, na skraju przepaści. Za każdym rogiem czyha nieprzewidziane, niewyobrażalne. Nic nie jest pewne – następny dzień, następna godzina, nawet następna minuta. Przyszłość jest tylko w naszej wyobraźni. Wszystko może skończyć się raptownie, w najmniej oczekiwany sposób” – Jerzy Skolimowski.

"11 minut" w kinach od 23 października 2015.

d167y3b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d167y3b
d167y3b