Trwa ładowanie...
30-04-2015 16:30

2. Młodzieżowe Warsztaty Reportażu

2. Młodzieżowe Warsztaty ReportażuŹródło: East news
d1ape30
d1ape30

Maria Zmarz-Koczanowicz, Paweł Łoziński, Michał Marczak. Marcin Kot Bastkowski oraz Mateusz Górny - grono uznanych dokumentalistów poprowadzi otwarty cykl filmowo-edukacyjny dla warszawskiej młodzieży.

Maria Zmarz-Koczanowicz reżyserka filmów dokumentalnych, scenarzystka, doktor sztuki filmowej - laureatka Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej w kategorii telewizja. Za wybitne zasługi w badaniu, dokumentowaniu i upamiętnianiu historii Marca '68, została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Paweł Łoziński reżyser filmów dokumentalnych - laureat wielu nagród głównych na festiwalach filmowych, m.in. za debiut reżyserski za film "Kratka" na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Złotego Lajkonika za filmy "Taka historia" i "Siostry" na festiwalu polskich filmów w Krakowie oraz głównej nagrody za "Taką historię" na festiwalu w Lipsku.

Michał Marczak reżyser filmów dokumentalnych - wyróżniony przez Brytyjski magazyn Dazed & Confused za film "Fuck for Forest", który został uznany za jeden z 10 filmów najbardziej innowacyjnych i rozwijających gatunek dokumentu.

Mateusz Górny (Mathias Mezler) reżyser, operator, montażysta - realizator materiałów reporterskich do kanału Polsat News, wcześniej operator kamery w serwisie informacyjnym Puls Dnia. Wielokrotnie wyróżniany reżyser filmów niezależnych.

d1ape30

Marcin Kot Bastkowski montażysta filmowy i telewizyjny, członek Polskiej Akademii Filmowej i Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM). Laureat nagrody za najlepszy montaż na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł”. Wyróżniony nagrodą za montaż na II Festiwalu Teatrów „Dwa Teatry” w Sopocie. Oprócz filmów dokumentalnych ma na swoim koncie filmy kostiumowe, kryminalne i komedie.

Warsztaty mogą stać się pierwszym krokiem w kierunku wymarzonego zawodu dla przyszłych dziennikarzy, reporterów, operatorów czy montażystów filmowych. Uczestnicy będą mieli szansę na stworzenie własnych autorskich wypowiedzi, poruszających zagadnienia osadzone tematycznie w realiach współczesnej Warszawy.

Termin:
16 maja - 27 czerwca 2015 r. Zajęcia będą odbywać się w soboty (10:00 - 16:00) i poniedziałki (17:00-20:00).

Miejsce:
Inkubator kultury: - ul. Bracka 18, Warszawa - nowa przestrzeń kulturalna ulokowana w samym centrum stolicy.

Zgłoszenia:
Formularz Zgłoszeniowy, list motywacyjny oraz pomysł na scenariusz krótkiego reportażu należy dostarczyć do dnia 6 maja 2015 r. w formie elektronicznej na adres: biuro@filmforum.pl oraz w oryginale:

Stowarzyszenie "FILMFORUM" ul. Mińska 25 - bud. 8,03-808 Warszawa (Soho Factory) z dopiskiem „2. Młodzieżowe Warsztaty Reportażu”

Formularz i Regulamin dostępne są w serwisie FILMFORUM.PL.

d1ape30
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ape30