Trwa ładowanie...
d13ykzk

2.0

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "2.0" to produkcja o dość niespodziewanym charakterze. Jest bowiem dziełem indyjskich twórców filmowych, przedstawicieli kina kojarzonego głównie z romansami.
d13ykzk
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

2.0 – zarys fabuły

Film "2.0" to kino akcji zachowane w stylistyce science fiction. Głównym bohaterem filmu jest dr Vaseegaran, konstruktor androidów. 8 lat wcześniej stworzył ludzkiego robota, Chattiego, który jednak stał się źródłem wielkich zniszczeń. Teraz dr Vaseegaran skonstruował Nilę, androida-kobietę, która wyróżnia się większą wrażliwością. Pewnego dnia w całym mieście nieznana siła zaczyna przyciągać wszystkie telefony komórkowe, a wielki ognisty ptak niszczy zabudowania. Dr Vaseegaran zostaje wezwany, aby zbadać sprawę.

Główny bohater filmu "2.0" początkowo twierdzi, że może chodzić o istnienie piątej siły, jednak wkrótce okazuje się, że to nadludzka moc, którą posiadł uznany za zmarłego profesor Pakshi Rajan. Świat staje w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa. Jedynym ratunkiem są androidy stworzone przez dra Vaseegarana, w tym reaktywowany Chatti.

2.0 – ciekawostki

  • Film "2.0" otrzymał kilka nominacji do światowych nagród filmowych, w tym do Złotych Szpuli 2019 za Najlepszy montaż dźwięku w filmie zagranicznym przyznawanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Montażystów Dźwięku. Poza tym film nominowano do Asian Film Awards 2019 w kategorii Najlepszych efektów specjalnych i Najlepszego dźwięku.
  • Budżet filmu "2.0" to około 76 milionów dolarów. To czyni obraz drugą najdroższą produkcją filmową w historii azjatyckiej kinematografii i najdroższym dotychczas filmem w Indiach.
  • Przy scenach kaskaderskich w filmie pracowali hollywoodzcy reżyserzy: Kenny Bates ("Transformers"), Aaron Crippen ("Batman v Superman: Świt sprawiedliwości") i Steve Griffin.
  • Film "2.0" to niebezpośredni sequel filmu "Enthiran". Choć przedstawia te same postacie, fabuła nie jest dokładną kontynuacją historii. Zmienia się również nieco scenografia i stylistyka produkcji. Film ukazał się 8 lat po pierwszej części.
  • Amy Jackson, odtwórczyni roli androida Nila, jest brytyjską aktorką, która dzięki swojej urodzie zagrała w kilkunastu produkcjach indyjskich i została gwiazdą Bollywood. To ona rekomendowała aktora Akshaya Kumara do roli antagonisty w filmie. Zagrali oni razem w filmie "Singh Is Bliing" (2015).
  • Początkowo rola antagonisty miała przypaść Arnoldowi Schwarzeneggerowi, który prywatnie jest bliskim przyjacielem S. Shankara. Był obecny między innymi podczas promocji filmu tego reżysera z 2015 roku pod tytułem "I". Ostatecznie roli nie przyjął ze względu na zbyt niskie wynagrodzenie oferowane przez twórców.
  • Podczas realizacji filmu użyto ponad 100 000 sztuk telefonów komórkowych. Co ciekawe, niektórzy producenci smartfonów bojkotowali film ze względu na negatywny obraz tego typu urządzeń przedstawiony w produkcji.
  • Premiera oficjalnego zwiastuna filmu "2.0" miała miejsce 3 listopada 2018 roku.
  • Pierwsza wersja filmu po montażu trwała około 3 godzin. Została skrócona, ponieważ twórcy uznali, że to zbyt długo dla widzów oglądających film w 3D.
2.0
Tytuł oryginalny

2.0

Gatunek

sci-fi, akcja

Kraj produkcji

Indie

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

29.11.2018

Czas trwania

150 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ykzk
d13ykzk
d13ykzk
d13ykzk

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj