Trwa ładowanie...
Aktualności

"3 x Ring" w Ale Kino

Share
"3 x Ring" w Ale Kino
Źródło: Ale Kino!
d28oixh

Esencja grozy i arcydzieło strachu, dzięki któremu świat zaczął się bać po japońsku. W październiku ale kino! zaprasza na kultowy japoński horror „The Ring – Krąg” w trzech kolejnych odsłonach.

Cykl o morderczej kasecie wideo i przerażającym, mściwym upiorze rozpocznie w ale kino! premiera filmu „The Ring – Krąg” Hideo Nakaty. Nakręcony za niewiele ponad milion dolarów horror okazał się rewelacją, której wymiar nie mieści się w kategorii zwykłego kinowego przeboju. Film stał się najbardziej kasowym tytułem w historii kina japońskiego. Na świecie wywołał modę na dalekowschodnie horrory, doczekał się również licznych kontynuacji.

Jego sequele i prequele kręcono w Japonii i Korei, a w 2002 roku wszedł na ekrany kin hollywoodzki remake, który jednak nie powtórzył jedynej w swoim rodzaju grozy horroru Nakaty. Bezpośrednią kontynuacją oryginalnego „The Ring – Krąg” - zarówno w warstwie fabularnej jak i stylistycznej - jest japoński „The Ring - Krąg 2”, również w reżyserii Nakaty.

d28oixh

Film rozpoczyna się po przerażających wypadkach przedstawionych w pierwszym filmie, w którym bohaterowie ginęli od klątwy związanej z tajemniczą taśmą. Zamknięciem cyklu w ale kino! będzie „The Ring - Krąg 0 Narodziny” Norio Tsuruty, który odsłania fascynującą i tragiczną historię Sadako Yamamury i wyjaśnia, w jaki sposób stała się ona mściwym, przerażającym upiorem.

Cykl „3 x Ring" w ale kino! wspiera kampania reklamowa w prasie („Gazeta Telewizyjna", „Tele Świat" i „To & Owo") i Internecie (Gazeta.pl, Interia.pl, Stopklatka.pl, Wp.pl, przeglądarka Google oraz blogi tematyczne i strony dla wielbicieli filmów). Za planowanie mediów odpowiedzialny jest Dom Mediowy MPG oraz Media Contacts.

3 x Ring w ale kino!:

piątek, 9 października, godz. 21:50
THE RING - KRĄG (Ringu)
horror, Japonia, 1998, reż. Hideo Nakata, wyk. Nanako Matsushima, Hiroyuki Sanada, Yutaka Matsushige, Masako, 96 min (16:9; lektor/napisy)

d28oixh

piątek, 16 października, godz. 21:50
THE RING - KRAG 2 (Ringu 2)
horror, Japonia, 1999, reż. Hideo Nakata, wyk. Miki Nakatani, Hitomi Sato, Kyoko Fukada, Nanako Matsushima, Hiroyuki Sanada, 95 min (lektor/napisy)

piątek, 23 października, godz. 21:50
THE RING - KRĄG 0 NARODZINY (Ringu 0: Bāsudei)
horror, Japonia, 2000, reż. Norio Tsuruta, wyk. Yukie Nakama, Seiichi Tanabe, Masao Nagai, Masako, Kumiko Aso, 99 min (16:9; lektor/napisy)

d28oixh

Podziel się opinią

Share
d28oixh
d28oixh