Trwa ładowanie...

45-minutowa bitwa zakończy ostatniego Hobbita

Share
45-minutowa bitwa zakończy ostatniego Hobbita
d2bzi49

Nadchodzący, ostatni z nowej trylogii Petera Jacksona film "<a href="http://film.wp.pl/hobbit-bitwa-pieciu-armii-6029215765959297c">Hobbit: Bitwa pięciu armii</a>" ma zwieńczyć epicka batalistyczna scena. Biorąc pod uwagę kosztowne pomysły reżysera, nikogo nie powinien dziwić fakt, że budżet wszystkich części "Hobbita" już przewyższył ten, jaki wydano na realizację całej trylogii "Władca pierścieni".

Realizacja wszystkich części "Hobbita" pochłonęła już ponad 745 milionów dolarów. Chociaż kwota ta będzie prawdopodobnie jeszcze większa, producenci nie są przerażeni.

Peter Jackson powiedział, że na koniec filmu zobaczymy trwającą 45 minut bitwę, która rozgrywać będzie się u stóp Samotnej Góry. Ważną rolę w tej sekwencji odgrywać będą orły.

Według wcześniejszych doniesień, finałowa bitwa ma połączyć też "Hobbita" z "Władcą pierścieni". - Wszystkie postaci, w ten czy inny sposób, wezmą w niej udział - zdradzał reżyser. - Myślę, że będzie to najbardziej emocjonalna z części, z największym napięciem. Szczerze mówiąc, to moja ulubiona część. Gdy jednak dotrzemy do jej końca, poczujemy, że teraz nadeszła pora, by oddać pole "Władcy pierścieni".

d2bzi49

Jackson postanowił na planie i w postprodukcji wykorzystać najnowsze kinowe technologie - nie tylko 3D, ale i prezentację w szybkości 48 klatek na sekundę. Ponadto filmy są bogate w efekty specjalne, wspomagane przez animację komputerową. To wszystko kosztuje i składa się na olbrzymi budżet. Producenci jednak spodziewali się dużych wydatków i już dziś wiedzą, że odnieśli globalny sukces. Zanim ostatnia część trylogii - "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" - trafi do kin, wiadomo już, że inwestycja się zwróciła. Teraz może już tylko zacząć na siebie zarabiać. Pierwsze dwa filmy o przygodach małego, acz dzielnego hobbita przyniosły już niemal 2 miliardy dolarów wpływów.

Sukces komercyjny "Hobbita" to zdaniem ekspertów przykład tego, że największe superprodukcje hollywoodzkie muszą teraz zarabiać na siebie na rynku globalnym, a nie tylko w USA.

W filmie grają m.in.: Martin Freeman, Ian McKellen, Richard Armitage, Evangeline Lilly, Lee Pace, Luke Evans, Benedict Cumberbatch, Stephen Fry i Cate Blanchett.

Na polskie ekrany "Hobbit: Bitwa pięciu armii" wejdzie 26 grudnia, kilkanaście dni po premierze światowej. W obrazie Smaug wyrusza do miasta Na Jeziorze, aby zemścić się na mieszkańcach.

* Polski zwiastun filmu "Hobbit: Bitwa pięciu armii"*

d2bzi49

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bzi49
d2bzi49