Trwa ładowanie...
17-03-2006 19:56

A wolicie pomarzyć, czy się pośmiać?

A wolicie pomarzyć, czy się pośmiać?
d3up3pc
d3up3pc

Nowy film Luca Bessona "Angel-A" oraz dramat biograficzny o słynnym włoskim malarzu i rzeźbiarzu Amadeo Modiglianim to niektóre z filmów, jakie w piątek trafią na ekrany polskich kin.

Nowy film reżysera "Wielkiego błękitu" i "Piątego elementu" to historia człowieka, który spotyka na swej drodze liczącą 300 lat kobietę-anioła. Scenerię filmu stanowi zasnuty mgłą Paryż - jak podkreślił reżyser - jeden z głównych bohaterów "Angel-A".

Film łączy w sobie cechy kina akcji i komedii romantycznej. Cała historia opowiedziana jest w czarno-białej kolorystyce. Besson wyjaśnił, że "zastosowanie tylko dwóch kolorów pomogło popchnąć historię w odpowiednim kierunku - baśni, marzenia, poezji".

W filmie "Modigliani, pasja tworzenia" w reżyserii Micka Davisa główne role zagrali Andy Garcia (Modigliani) i znana modelka Eva Herzigova (jako żona malarza). Historia życia tego wybitnego artysty to między innymi przesycona wzajemną zazdrością rywalizacja z Picassem, a także - jak uważa wielu - najbardziej tragiczna historia miłosna w dziejach sztuki - między Żydem, a młodą katoliczką Jeanne Hebuterne.

d3up3pc

W piątek na ekrany polskich kin trafią także dwie komedie: amerykańska "Na psa urok" i polska "Francuski numer". Głównym bohaterem komedii familijnej Briana Robbinsa "Na psa urok" jest mężczyzna, który co jakiś czas zamienia się w psa pasterskiego. Dave, prawnik-pracoholik, bada sprawę dotyczącą instytutu badawczego, w którym prowadzone są eksperymenty na zwierzętach. W trakcie wizyty w laboratorium zostaje zainfekowany szczepionką zmieniającą cechy genetyczne.

W "Francuskim numerze", wyreżyserowanym przez Roberta Wichrowskiego, w głównych rolach wystąpili Karolina Gruszka, Jan Frycz i Jakub Tolak. Historia rozpoczyna się od kradzieży starego, zdezelowanego samochodu, który okazuje się mieć dla byłego właściciela wielką wartość.

d3up3pc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3up3pc