Trwa ładowanie...
Aktualności

Agnieszka Grochowska - z Warszawy do LA

Share
Agnieszka Grochowska - z Warszawy do LA
d1axkfi

W mijającym tygodniu w Warszawie zakończył się polski etap zdjęć do najnowszej komedii romantycznej w reżyserii Łukasza Karwowskiego („Południe – północ”) – „Expecting Love” . Ekipa zdjęciowa jest w trakcie przerzutu do Los Angeles.

O tym wyjątkowym filmie opowiada producent z ramienia Grupy Filmowej, Dariusz Pietrykowski: Jesteśmy wyjątkowo dumni z tego projektu. Łukasz napisał zabawny, ciepły, mądry i bardzo nowoczesny scenariusz. Mamy genialną międzynarodową obsadę, kręcimy na dwóch kontynentach. Dość powiedzieć, że żaden polski film nie powstawał do tej pory w takich warunkach, żadnego polskiego filmu w taki sposób nie kręcono: w Los Angeles, mateczniku komercyjnego kina – podkreśla producent. – Niewątpliwie historyczną sytuacją jest to, że mamy w LA swojego producenta, który po prostu świadczy nam usługę. Nie trzeba tłumaczyć, że zazwyczaj bywało odwrotnie…

Główną męską rolę – Iana, gra Joshua Leonard, znany m.in. z kultowego horroru „Blair Witch Project”. W główną bohaterkę – Joannę, wciela się Agnieszka Grochowska („Warszawa”, „Tylko mnie kochaj”). Polski tytuł filmu pozostaje na razie tajemnicą. Pietrykowski ucina wszelkie spekulacje:

d1axkfi

Akcja filmu zaczyna się w Stanach, a później przenosi się do Warszawy. Dlatego też postanowiliśmy początkowo operować amerykańskim tytułem, w stosownym momencie zaś ujawnić jego polską wersję. Póki co, pięknie nas to różni od innych polskich komedii romantycznych. Agnieszka Grochowska tak mówi o swojej postaci: To dla mnie zupełnie nowy typ bohaterki. Joanna jest tylko z pozoru krucha i postawiona w trudnej życiowej sytuacji, tak naprawdę jest energiczna i twarda. Moim zdaniem „Expecting Love” będzie niezwykle pozytywną odmianą na tle innych komedii romantycznych – dodaje aktorka. – Cieszę się, że nasze postaci są dużo bliższe prawdziwemu, współczesnemu światu, dzisiejszej Polsce. Trochę mniej bajkowe (choć równie barwne!), ale z pewnością łatwiej się z nimi utożsamić. Miłość, którą przeżywają bohaterowie – Joanna i Ian, też nie ma nic wspólnego z „produkcją taśmową”, jest bowiem równie oryginalna i niepowtarzalna jak cały projekt.

Polska ekipa była zachwycona podejściem do pracy amerykańskich kolegów. Grochowska wspomina: Trochę się obawiałam, że Josh może traktować pracę w Polsce mniej poważnie. Był jednak w pełni profesjonalny i bardzo zaangażowany w projekt, jest naprawdę fajnym kolegą. Pietrykowski natomiast zdradza: Szeptaliśmy miedzy sobą, że pomiędzy naszymi młodymi gwiazdami – Grochowską i Leonardem, dało się wyczuć swego rodzaju delikatne współzawodnictwo. Joshua, choć na co dzień pracuje w Hollywood, uznawał aktorską klasę Agnieszki i nie bagatelizował konkurencji ekranowej z jej strony. Powiedział nawet, że takie połączenie profesjonalizmu i naturalności, jakie ma w sobie Agnieszka, jest niespotykane.

Ian (Joshua Leonard), wzięty prawnik w renomowanej kancelarii w Los Angeles, jest młody, przystojny, ma powodzenie u kobiet i wspaniałe perspektywy: wkrótce zostanie partnerem w firmie. I wtedy właśnie jeden telefon wszystko zmieni. Okazuje się, że Joanna (Agnieszka Grochowska), dziewczyna z Polski, z którą wdał się jakiś czas temu w krótki romans, spodziewa się dziecka i zamierza znów zjawić się w Mieście Aniołów. Przyjaciel Iana – Steve (Michael Dunn), namawia go na podróż do Europy, która ma zapobiec niepotrzebnym kłopotom...

d1axkfi

Podziel się opinią

Share
d1axkfi
d1axkfi