Trwa ładowanie...
ycipk-4hwl4v
ycipk-4hwl4v

Agnieszka Pilaszewska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Puławy

Reżyser:

Sama słodycz ()

Scenarzysta:

Sama słodycz ()

Przepis na życie ()

Filmografia:

Daleko od siebie (1996) (lekarka)

Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza (1993) (sekretarka)

Hunchback of Notre Dame (1996) (Esmeralda)

Iniemamocni (2004)

Harry Potter i Czara Ognia (2005) (Rita Skeeter)

Sublokatorzy () (Kobieta z Komisji Kontroli Biur Poselskich)

Sama słodycz ()

Super Baloo () (Rebeka)

Mrok () (Żona Lipskiego)

Mała wielka miłość () (Aldona Malczyk)

Przepis na życie ()

Bezmiar sprawiedliwości (2006)

Glina () (patolog Olga Seifert)

Musisz żyć (1997) (policjantka)

Polska śmierć (1994) (Marta Melk)

Duch w dom () (Beata Wierzbicka)

Czas honoru () (Wiesia, ciotka Adasia)

Mała Wielka Miłość (2007) (Aldona Malczyk)

Wrony (1994) (matka Piotrusia)

Stacyjka () (Krystyna)

Ja wam pokażę! (2006) (Ula)

Dzieci i ryby (1996) (przyjaciółka Anny)

Pożegnanie z Marią (1993) (blondyna)

Plan B (2018) (Sekretarka Wanda)

Zdjęcie
Podziel się

Polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa, scenarzystka. Najbardziej znana z roli Aliny Krawczyk, którą kreowała w serialu "Miodowe lata".

* Agnieszka Pilaszewska urodziła się 19 marca 1965 roku w Puławach. Jest absolwentką PWST w Warszawie (1987).* Zadebiutowała w 1986 roku przedstawieniem "Przeklęte tango" w teatrze Ateneum. Największe sukcesy odniosła u progu kariery. Na wspomnienie zasługują między innymi role Hani w "Głupim Jakubie" (1988) i panny Maliczewskiej w sztuce Gabrieli Zapolskiej.

Publiczności telewizyjnej najlepiej znana jest z roli Aliny Krawczyk, którą kreowała w serialu "Miodowe lata". Opuściła serial w wyniku nieporozumień z producentami. Zastąpiła ją Katarzyna Żak. Na koncie aktorki znajdują się także role w "Pożegnaniu z Marią", "Polskiej śmierci" i "W pustyni i w puszczy", gdzie wcieliła się w postać pani Oliver, nauczycielki Nel. Od 2005 roku jest związana również z zespołem artystycznym Teatru Współczesnego.

W 2007 roku dołączyła do obsady serialu „Barwy szczęścia”. Pilaszewska, grająca Jadzię w była jedną z ulubienic widzów. W 2010 roku z dnia na dzień jednak jej bohaterka zginęła, a ona odeszła z serialu.Po odejściu rozpoczęła karierę scenarzystki. Sama o sobie mówi, że pisała od zawsze. Wielokrotnie podkreśla, że lubi opowiadać historie, a pisanie dla niej jest jak morfina. W ten oto sposób aktorka została scenarzystką nowego serialu „Przepis na życie”.

ycipk-4hwl4v

Śledząc kolejne odcinki "Przepisu na życie" można przekonać się o lekkości dialogów i fantastycznym poczuciu humoru jakim obdarzone są postacie. Rozmowy postaci są żywe i realne, a nie jedynie sztampowe wyciągnięte z serialowego lamusa.

Agnieszka Pilaszewska w 2011 roku zagrała w czwartym odcinku serialu "Przepis na życie", którego jest autorką.Wcieliła się w rolę pacjentki oczekującej w poczekalni gabinetu ginekologicznego, gdzie spotka główną bohaterkę serialu - Anię.

Agnieszka Pilaszewska jest mężatką oraz ma córkę, Kornelię.

ycipk-4hwl4v
ycipk-4hwl4v