Trwa ładowanie...
18-10-2002 02:00

Amerykanie przejmą Aster City

Amerykanie przejmą Aster City
dtalbp6
dtalbp6

Aktywa kablowe Elektrimu Telekomunikacji mogą trafić do amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Hicks, Muse, Tate & Furst, który złożył najwyższą ofertę - ponad 120 mln USD. Amerykanie walczą też o kablówki Deutsche Telekomu - poinfomował Puls Biznesu. Według informacji PB, na liście nie znalazła się żadna z rywalizujących o Aster City kablówek.

UPC, największa sieć w Polsce, w ogóle nie złożyła oferty, choć obserwatorzy konkursu są przekonani, że fundusz Advent występuje w porozumieniu z tą siecią.

Multimedia i Vectra, które startowały w konsorcjach z finansującymi je funduszami (Emerging Ventures Limited Poland w przypadku Multimediów oraz fundusze BRE Banku w Vectrze), odpadły natomiast w drugim etapie. - Vectra i Multimedia nie miały wystarczających gwarancji finansowania ewentualnej inwestycji, dlatego odpadły. Poza tym po due diligence nie oferowały zbyt atrakcyjnej ceny - mówi informator PB. Telewizje bowiem zaoferowały sumę 100 mln USD, ale pomniejszoną o różnicę między długami Aster City a gotówką w kasie.

Wcześniej za faworyta całego konkursu uważano Enterprise Investors. Do sprzedaży Aster City powinno dojść jeszcze w tym miesiącu.

dtalbp6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtalbp6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj