Trwa ładowanie...
23-02-2010 10:33

Andrzej Łapicki honorowym patronem XII Polkowickich Dni Teatru

Share
Andrzej Łapicki honorowym patronem XII Polkowickich Dni TeatruŹródło: Jacek Herok/newspix.pl
d2ygmh0

Kilkanaście spektakli teatrów z różnych miast Polski, koncerty oraz wystawy znalazły się w programie XII Polkowickich Dni Teatru. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem *Andrzeja Łapickiego. Uroczyste otwarcie w poniedziałek wieczorem.*

Jak powiedział Łapicki podczas konferencji prasowej poprzedzającej galę otwarcia, w środowisku teatralnym polkowicka impreza cieszy się dużym uznaniem. "To jest fenomen na skalę Polski, że nieduży ośrodek zafundował sobie tej rangi festiwal. To wyraz dobrej polityki kulturalnej" - powiedział aktor.

Łapicki pytany przez dziennikarzy o kondycję współczesnego teatru, podkreślił, że jego zadaniem potrzebne jest przede wszystkim skupienie się na człowieku. "Jest tyle spraw, które trzeba wyjaśnić. Zrozumieć jak człowiek w dzisiejszym świecie ma się obracać, jak żyć" - mówił.

d2ygmh0

Dodał, że najciekawszy jest aktor, który na scenie myśli jak żyć i dzieli się z publicznością swoimi wątpliwościami. "To jest najważniejsze. Nie znoszę zaś roztrząsania problemów polityczno-patriotycznych. To w teatrze jest bez sensu. Martwi mnie przy tym, że zwiędła w teatrze klasyka, przez to, że młodzi twierdzą, że jest nudna i zakurzona" - podsumował Łapicki.

W trakcie XII Polkowickich Dni Teatru swoje spektakle zaprezentują m.in. teatry z Krakowa, Warszawy, Szczecina, Lwowa czy Częstochowy. Przygotowano również specjalne przedstawienia dla dzieci i młodzieży. W ramach imprezy zostaną również otwarte dwie wystawy: "XI Polkowickie Dni Teatru w obiektywie" oraz "Legendy polskie" - wystawa lalek ze zbiorów Muzeum Lalek w Pilznie.

Odbędą się również przegląd twórczości Andrzeja Łapickiego, warsztaty dla nauczycieli i opiekunów teatralnych oraz koncerty. Podczas poniedziałkowej gali zostaną wręczone teatralne nagrody publiczności - Złote Miedziaki. Zostaną nimi uhonorowani laureaci zeszłorocznych Polkowickich Dni Teatru.

Polkowickie Dni Teatru to festiwal przygotowywany corocznie przez Polkowickie Centrum Animacji. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych organizowanych w okolicach Polkowic. Co roku gromadzi grupy teatralne z całej Polski. Spektakle odbywają się w szkole oraz w kinie, ponieważ w mieście nie ma budynku teatru. Od siódmej edycji patronat nad imprezą obejmuje znana osobistość teatru. W latach ubiegłych byli to m.in. Jan Englert, Krystyna Janda czy Janusz Gajos.

d2ygmh0

Festiwal zakończy się pod koniec marca.

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d2ygmh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ygmh0
d2ygmh0