Trwa ładowanie...
d2ykrim

Argentyna, Argentyna

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
2
Share
d2ykrim

Carlos Saura, reżyser niezapomnianych arcydzieł „Nakarmić kruki” czy „Carmen”, zabiera widzów do serca argentyńskiej muzyki. Twórca staje z kamerą w miejscu, gdzie przecinają się szlaki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Tradycyjne ludowe melodie mieszają się z popularną muzyką, a artyści zastanawiają się, jaka jest przyszłość tej sztuki.

W „Argentynie” pojawiają się najważniejsze zespoły i artyści tamtejszej sceny. Ich taniec, śpiew i debaty stają się dla twórcy fascynującym spektaklem. Bohaterowie poruszają się pośród luster, które pozwalają przyjrzeć się, jak dopracowane i przemyślane są ich ruchy. Tu nie ma przypadkowego gestu ani fałszywej nutki.

Wrażliwość reżysera pozwala mu wydobyć z argentyńskiej kultury jej esencję: żywiołowość, dynamikę, emocjonalność, gorącą krew, a także erotyzm i magnetyzm. To doskonała alternatywa dla tych, którzy znudzeni są banalnością i powtarzalnością programów w rodzaju „Taniec z gwiazdami”. Z „Argentyny” o tytułowym kraju widzowie dowiedzą się więcej niż z najlepszego przewodnika po. Saura dowodzi, że tylko przez zagłębieniem się w

Argentyna, Argentyna
Tytuł oryginalny

Zonda, folclore argentino

Gatunek

dokumentalny, muzyczny

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2015

Data światowej premiery

30.09.2016

Czas trwania

85 min.

d2ykrim

Podziel się opinią

2
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ykrim
d2ykrim
d2ykrim