Trwa ładowanie...

Arkadiusz Jakubik: nawet jeśli gram komediową postać, podchodzę do tego śmiertelnie poważnie [WIDEO]

- Jestem zawsze adwokatem diabła. Jeśli postać w scenariuszu jest za bardzo szlachetna, za bardzo sympatyczna, to szukam czegoś, czym można by ją ubrudzić - mówił Arkadiusz Jakubik na planie filmu "Najlepszy".

Share
du1xphe

Na początku tygodnia ruszyły zdjęcia do nowego filmu Łukasza Palkowskiego "Najlepszy", w którym Arkadiusz Jakubik gra kierownika basenu. Przyjaciela i mentora głównego bohatera. Jakubik, który od wielu lat jest kojarzony z mrocznymi postaciami z filmów Wojciecha Smarzowskiego (m.in. "Dom zły" i "Wołyń"), przyznał, że taki pozytywny bohater jest dla niego pewną odmianą, chociaż nie wpływa znacząco na jego podejście do pracy:

- Nie ma tak ekstremalnych dołów jak w filmach Smarzowskiego, tyle tylko, że ja nawet budując taką charakterystyczną, lekko komediową postać, podchodzę tak samo jak w innych filmach do pracy. Śmiertelnie poważnie - tłumaczył aktor.

R. Pałka
Źródło: R. Pałka

"Najlepszy" to nowy film reżysera kinowego hitu "Bogowie” - Łukasza Palkowskiego. Twórca tym razem znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

Głównym bohaterem filmu "Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

W rolach głównych zobaczymy: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego.

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do "Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego.

du1xphe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du1xphe