Trwa ładowanie...
d2pdg8o
d2pdg8o

Athadu

Najnowsze informacje
3.0
(1 głos)
Oceń:
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie

Athadu to pierwszy wielki przebój kina tollywoodzkiego, powstającego w stanie Andra Pradesh.

Elementy romansu zostały tu doskonale połączone z kinem akcji, komedia miesza się z dramatem, a sceny liryczne są przeplatane bardzo sprawnie zrealizowanymi sekwencjami akcji.

Piosenki i tańce w Athadu zapierają dech w piersiach, zaś do sfilmowania brawurowych scen walki użyto jednocześnie aż 120 kamer. To wszystko sprawiło, że Athadu stał się największym przebojem kina tollywodzkiego w 2005 roku.

W Athadu w roli głównej występuje wielki gwiazdor tollywoodzkiej kinematografii Mahesh Babu, nazywany przez wielbicieli Księciem.

W Athadu tworzy postać obdarzonego nadludzką siłą herosa i brutala, który z czasem staje się zdolny do lirycznych uczuć, nic przy tym nie tracąc ze swojej męskości. Wraz z występującą w roli narzeczonej – Trishą - tworzą znakomity duet.

Athadu opowiada historię płatnego zabójcy Nandu (Mahesh Babu), który swoje pierwsze zlecenie wykonał już jako mały chłopiec. Gdy dorósł, stał się mistrzem w swoim fachu: precyzyjny i pozbawiony emocji.

Pewnego dnia Nandu otrzymuje nietypowe zlecenie, którego realizacja nie przebiega zgodnie z planem. Wkrótce Nandu zostaje zmuszony do ucieczki z miasta i ukrywania się w małej indyjskiej wiosce, gdzie spotyka piękną dziewczynę Puri (Trisha)...

Athadu
Tytuł oryginalny

Athadu

Gatunek

przygodowy, akcji, muzyczny, romans, thriller

Kraj produkcji

Indie

Rok produkcji

2005

Czas trwania

172 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share
d2pdg8o
d2pdg8o
d2pdg8o
d2pdg8o