Trwa ładowanie...

Awantura o zasiłek dla Angeliny Jolie i Brada Pitta

Share
Awantura o zasiłek dla Angeliny Jolie i Brada Pitta
Źródło: AFP
d3jfucb

Francuskie media kłócą się o to, czy Angelina Jolie, Brad Pitt i ich sześcioro dzieci powinni... pobierać zasiłek rodzinny nad Sekwaną. Gwiazdorska para mieszka obecnie w niewielkiej wiosce Brignoles na południu kraju. Ich najmłodsze dzieci urodziły się w Nicei.

Debata na temat zasiłku rodzinnego dla dwojga sławnych amerykańskich aktorów-milionerów zaczęła się od informacji w kilku francuskich i zagranicznych gazetach. Twierdziły one, że Angelina Jolie i Brad Pitt otrzymują od państwa francuskiego 1750 euro zasiłku jako wielodzietna rodzina.

d3jfucb

Po dokładniejszej analizie suma ta okazała się przesadzona. Zgodnie z francuskim prawem, zasiłek dla rodziny z sześciorgiem dzieci wynosi nieco ponad 700 euro. Jest on przyznawany automatycznie na podstawie informacji z merostwa. Najpiękniejsza para Hollywood nie musiała zatem prosić o dofinansowanie.

Głos w dyskusji na ten temat zabrała nawet sekretarz stanu do spraw rodziny, Nadine Morano. Wyjaśniła, że we Francji zasiłki rodzinne są przyznawane niezależnie od dochodów rodziców. I pochwaliła się, że właśnie dzięki tym zasiłkom Francja ma najwyższy przyrost naturalny w Europie.

d3jfucb

Podziel się opinią

Share
d3jfucb
d3jfucb