Trwa ładowanie...
d3ks2o9

Barbara

Najnowsze informacje
3.4
(9 głosów)
Oceń:
d3ks2o9

"Barbara" to niemiecki film dramatyczny z 2012 roku, wyreżyserowany przez Christiana Petzolda, który jest również autorem scenariusza. Obraz zdobył Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. Muzykę do filmu skomponował Stefan Will. Produkcją zajęli się Florian Koerner von Gustorf, Andreas Schreitmüller i Caroline von Senden.

Niemiecka Republika Demokratyczna, lato 1980 roku. Lekarka Barbara złożyła wniosek o emigrację na Zachód. Za karę została wysłana ze stolicy do szpitala w małym miasteczku. Jörg, jej kochanek na Zachodzie, planuje zorganizować dla niej ucieczkę przez Morze Bałtyckie. Barbara musi czekać. Jej nowe mieszkanie, sąsiedzi, i życie na wsi nie podobają się jej. Mimo to opiekuje się swoimi małymi pacjentami na oddziale chirurgii dziecięcej.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Nina Hoss jako tytułowa Barbara, Ronald Zehrfeld – André, Rainer Bock - Klaus Schütz, Christina Hecke – Karin, Claudia Geisler – Schlösser, Peter Weiss – student medycyny, Carolin Haupt - studentka medycyny.

Barbara
Tytuł oryginalny

Barbara

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

09.11.2012

Czas trwania

105 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ks2o9
d3ks2o9
d3ks2o9