Trwa ładowanie...
d2wmj0u

Benji (2018)

Najnowsze informacje
3.3
(4 głosy)
Oceń:
11
4
d2wmj0u
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Netflix

Film "Benji" to remake popularnego filmu z 1974 roku, który został wydany pod tym samym tytułem. Opowiada o mądrym porzuconym psie, który staje się bohaterem.

Benji – zarys fabuły

Główni bohaterowie filmu "Benji", Carter i Frankie, to rodzeństwo wychowywane przez samotną mamę, która jest policjantką. Pewnego dnia w drodze do szkoły Carter zauważa bezdomnego psa. Postanawia go przygarnąć wraz z siostrą jednak w tajemnicy przed mamą, która nie jest przychylna posiadaniu zwierząt domowych. Dzieci nazywają czworonoga Benji i zdają się kochać go bezgranicznie.

Wkrótce Carter i Frankie zostają porwani. Wtedy właśnie tytułowy Benji rusza ich tropem i naprowadza policję na ślady porywaczy. To będzie seans pełen wrażeń. Film "Benji" dedykowany jest najmłodszym widzom, ale dorośli nie powinni się nudzić podczas jego oglądania.

Benji – ciekawostki

  • Film dostępny jest na platformie Netflix. "Benji" oglądać można od 16 marca 2018 roku, gdy odbyła się premiera filmu.
  • Za reżyserię odpowiedzialny jest Brandon Camp, syn Joe Campa, reżysera pierwowzoru filmu z 1974 roku. Artyści pracowali razem nad scenariuszem filmu "Benji" z 2018 roku.
  • W filmie pojawiają się również matka i córka, Lucy i Derby Camp (odtwórczyni roli Frankie). Nie są one jednak spokrewnione z twórcami produkcji.
  • Benji to jeden z najpopularniejszych psich bohaterów amerykańskiego kina. Wystąpił w pięciu filmach, ale za każdym razem grany był przez innego psa. Najpierw odtwórcą roli był kundelek Higgins, najprawdopodobniej mieszaniec sznaucera, pudla i cocker spaniela, następnie jego córka Benjean. Kolejne psy grające Benjiego to dwa kundelki ze schronisk w Gulfport i Los Angeles. W najnowszym filmie "Benji" pies wcielający się w główną rolę to również kundel, Fairfield.
  • Zdjęcia do filmu powstały w Nowym Orleanie w październiku 2016 roku.
  • Początkowo za dystrybucję filmu "Benji" miało odpowiadać studio Universal.
  • W filmie "Benji" (2018) dwukrotnie pojawia się motyw muzyczny z oryginalnego filmu z 1974 roku. Chodzi o piosenkę "I feel love" wykonywaną przez Charliego Richa.
Benji (2018)
Tytuł oryginalny

Benji

Gatunek

familijny, akcja

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

16.03.2018

Czas trwania

87 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

11
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wmj0u
d2wmj0u
d2wmj0u