Trwa ładowanie...

''Big Eyes'': Tim Burton maluje duże oczy z Christophem Waltzem

''Big Eyes'': Tim Burton maluje duże oczy z Christophem Waltzem
d333vjk
d333vjk

Kolejnym projektem *Tima Burtona będzie film "Big Eyes". W rolach głównych wystąpią Christoph Waltz i Amy Adams.*

Obraz przedstawi historię małżeństwa Margaret i Waltera Keane. Podczas gdy Margaret, utalentowana malarka, żyła skromnie nad zatoką San Francisco, jej mąż, podając się za twórcę jej obrazów, wiódł wystawne życie w blasku sławy. Pod koniec lat 50. Walter Keane zasłynął dzięki serii portretów dzieci o ogromnych oczach. Tanie reprodukcje jego dzieł sprzedawały się w gigantycznej liczbie w sklepach z narzędziami i na stacjach benzynowych, a ich rzekomy autor stał się częstym gościem programów telewizyjnych. Sława Waltera nie trwała jednak długo. Przekonania religijne jego żony kazały jej położyć kres kłamstwu i ujawnić oszustwo męża.

Autorami scenariusza są Scott Alexander i Larry Karaszewski. Pierwotnie w rolach głównych mieli wystąpić Ryan Reynolds i Reese Witherspoon, jednak teraz Burton zdecydował się na Waltza i Adams.

Christopha Waltza mogliśmy podziwiać ostatnio w westernie "Django" Quentina Tarantino, a Amy Adams - w dramacie "Mistrz". Reżyserski dorobek Tima Burtona zamyka animacja "Frankenweenie".

d333vjk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d333vjk