Trwa ładowanie...
dn5syej

Bill: On His Own

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
„Bill: On His Own” to opowiadający historię Billa Sacktera dramat biograficzny i sequel do filmu „Bill” z 1981 roku.
dn5syej

Bill: On His Own – opis

„Bill: On His Own” kontynuuje opowiadanie historii Billa, której początki poznajemy w filmie „Bill” (1981). Tytułowy bohater, dotknięty przez niepełnosprawność intelektualną Bill Sackter, próbuje sobie radzić po tym, jak jego najlepszy przyjaciel Barry Morrow wyprowadza się wraz z żoną do Kalifornii. Bill przenosi się do domu socjalnego, który prowadzi Mae Driscol. Kobieta uczy Billa czytać, a on sam odkrywa znaczenie religii w życiu. Bill musi stawić czoła trudnościom związanym z wykonywaną przez niego pracą, po czym decyduje się wyruszyć w podróż i odnaleźć przyjaciela.

Bill: On His Own – nagrody

Film „Bill: On His Own” otrzymał nominację do nagrody Emmy dla najlepszego aktora w miniserialu lub filmie telewizyjnym dla Mickeya Rooneya, a także wygrał nagrodę Eddie Amerykańskiego Stowarzyszenia Montażystów za najlepszy montaż, za który odpowiedzialny był John C. Horger.

Bill: On His Own – ciekawostki

  • „Bill: On His Own”, podobnie jak poprzedzający go film „Bill”, to autobiograficzna opowieść odpowiedzialnego za oba filmy scenarzysty Barry'ego Morrowa, którego rolę w filmie gra Dennis Quaid.
  • Rola, którą zagrał Mickey Rooney w pierwszym filmie „Bill” (1981), została uznana przez New York Times za najbardziej pamiętną w jego karierze – otrzymał za nią Złoty Glob i nagrodę Emmy.
Bill: On His Own
Tytuł oryginalny

Bill: On His Own

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1983

Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn5syej
dn5syej
dn5syej