Trwa ładowanie...
d2xatbn

Bitwa

Najnowsze informacje
3.8
(4 głosy)
Oceń:
3
1
d2xatbn
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Bitwa" to szwedzki film dla młodzieży wyreżyserowany przez Katarinę Launing ze scenariuszem Mai Lunde. W rolach głównych wystąpili Lisa Teige, Fabian Svegaard Tapia oraz Vebjorn Enger.

Bitwa – opis fabuły

Główną bohaterką filmu dla nastolatków "Bitwa" jest Amalie, młoda tancerka, która swojej pasji poświęciła całe życie. Kiedy na zajęcia instruktorka przyprowadza znanego tancerza, który zaprosi jedną z kursantek do swojej szkoły, Amalie bardzo będzie chciała wygrać. Niestety, poza poprawnością, nic nie wnosi do tańca. Konkurs w szkole tanecznej zbiega się z wizytą windykatorów przejmujących dom Amalie i jej ojca, który właśnie ogłosił bankructwo. W tej sytuacji muszą się przenieść do niewielkiego mieszkanka na przedmieściach. Jednocześnie dziewczyna traci miejsce do ćwiczeń tanecznych. Nie zraża się tym jednak. W osiedlowej szkole tańca próbuje nadal.

Poznaje utalentowanego tancerza hip-hopowego Mikaela, który zabiera ją na urządzane często bitwy tancerzy. Amalie zaczyna czuć rytm, co zauważa również jej instruktorka. Czy dziewczyna wygra konkurs i dostanie się do wymarzonej szkoły? Która bitwa w jej życiu będzie najważniejsza?

Film dla młodzieży "Bitwa" to ciekawa produkcja, na którą warto zwrócić uwagę.

Bitwa – ciekawostki

  • Za reżyserię filmu "Bitwa" odpowiada Katarina Launing, która nakręciła takie produkcje jak: "Callboy" (2000), "Mors lille Ole" (2003), "Fisk er sunt" (2010) czy "Mecz życia" (2014);
  • Scenariusz do filmu "Bitwa" napisała Maja Lunde, poczytna pisarka książek dla dzieci, której dwie publikacje "Błękit" i "Historia pszczół" zostały wydane w Polsce.
Bitwa
Tytuł oryginalny

Battle

Gatunek

Dramat, Taneczny

Kraj produkcji

Norwegia

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

28.09.2018

Data polskiej premiery

01.12.2018

Czas trwania

95 min.

Reżyser
Muzyka
Operator

Podziel się opinią

3
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xatbn
d2xatbn
d2xatbn