Trwa ładowanie...
d2ybgae

Bliscy wrogowie

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "Bliscy wrogowie" to produkcja francuska. Opowiada o dwóch przyjaciołach z dzieciństwa, którzy w dorosłym życiu stanęli po przeciwnych stronach barykady.
d2ybgae
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Cine maldito

Bliscy wrogowie – zarys fabuły

Akcja filmu "Bliscy wrogowie" dzieje się w dużym francuskim mieście, w którym dorastali Manuel i Driss. Chłopcy wychowali się w szemranej dzielnicy na przedmieściach, gdzie kwestie takie jak handel narkotykami czy brutalność były na porządku dziennym. Manuel i Driss w dzieciństwie byli sobie jak bracia, jednak w dorosłym życiu wybrali zupełnie różne ścieżki. Manuel pozostał w przestępczym półświatku, dołączając do lokalnego gangu, a Driss skończył szkołę policyjną i został stróżem prawa.

Po kilkunastu latach los sprawia, że drogi mężczyzn znów się krzyżują. Manuel jest w poważnych tarapatach, jego świat przeistacza się w ruinę. Może okazać się, że jedyną osobą, która może mu pomóc, jest Driss. Co ciekawe, również dla Drissa odnowiona znajomość okaże się ratunkiem.

Bliscy wrogowie – ciekawostki

  • Przed napisaniem scenariusza, reżyser i scenarzysta filmu "Bliscy wrogowie" odbył rozmowy ze znaczącym w środowisku dilerem narkotyków, którego poznał przez swojego przyjaciela prawnika.
  • Film "Bliscy wrogowie" został nominowany do nagrody Złotego Lwa w konkursie głównym MFF w Wenecji 2018. Został także wyświetlony podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2018 w Sekcji Odkrycia.
Bliscy wrogowie
Tytuł oryginalny

Frères ennemis

Gatunek

kryminalny, dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

01.09.2018

Czas trwania

105 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ybgae
d2ybgae
d2ybgae