Trwa ładowanie...
29-03-2006 13:29

Bluźnierczy plakat najnowszego filmu Koterskiego

Bluźnierczy plakat najnowszego filmu Koterskiego
d4lmume
d4lmume

Jeszcze w Wielkim Poście zapowiedziana została premiera filmu Marka Koterskiego pt. "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Na bluźnierczym plakacie filmu odtwórca głównej roli, aktor Marek Kondrat, występuje w koronie cierniowej, która jest symbolem Męki Pańskiej, a tu została wykorzystana do celów komercyjnych (reklamowania filmu o perypetiach alkoholika), a więc bezdyskusyjnie sprofanowana - twierdzi "Nasz Dziennik".

"Chciałabym bardzo zobaczyć pana Kondrata, pana Koterskiego i jego twórczość w krajach islamu, tam takie ekstrawagancje nawet nie przyszłyby im do głowy" - pisze na łamach gazety Julia M. Jaskólska.

"Pamiętamy jeszcze dobrze głosy oburzenia z powodu publikacji karykatur proroka Mahometa w prasie, godzących w uczucia religijne wyznawców islamu. Głosy oburzenia jak najbardziej słuszne, bo religia i jej symbole to przedmioty kultu i czci, a nie żartów".

„Twórcy pokroju Koterskiego, artyści tacy jak Marek Kondrat liczą - zdaje się - na naszą bierność wobec właśnie takich paskudnych drwin z tego, co najświętsze, że nawet jeśli ktoś się oburzy, to zupełnie niegroźnie i "tolerancja" będzie kwitła dalej” - pisze "Nasz Dziennik".

Są jednak jeszcze, na szczęście, odpowiednie paragrafy (np. art. 196 KK) zabraniające obrazy uczuć religijnych i odpowiednie instytucje, jak prokuratura, do której zawsze można złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FILMU

d4lmume
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lmume