Trwa ładowanie...
d4bgn7z
Aktualności

Bodo Kox kręci dla młodzieży

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bodo Kox kręci dla młodzieży
(Film polski)
d4bgn7z

Bodo Kox stanie za kamerą "Trzeciej kuzynki", czyli kolejnych przygód Felixa, Neta i Niki - bohaterów cyklu Rafała Kosika.

Tym razem Felix, Net i Nika pojadą na zimowisko do pensjonatu "Trzy Kuzynki", położonego w lesie, w górach na odludziu, a prowadzonego przez bardzo dziwne starsze panie. Stare meble i przedziwne obrazy tworzą niezwykłą atmosferę, a naprawdę strasznie zaczyna się robić, kiedy nocą ktoś chodzi po domu, pozostawiając przerażonym gimnazjalistom dziwne niespodzianki. Przyjaciele powoli odkrywają tajemnicę tego niezwykłego miejsca.

- Kiedy wyświetlam w swojej głowie ten film, widzę produkcję balansującą między klasyczną "przygodówką", z młodzieżą dla młodzieży, a mrocznym, ponurym, surowym horrorem - w rozmowie z portalem Stowarzyszenia Filmowców Polskich mówi Bodo Kox. - Widzę film zmiękczony obrazem, kolorystyką, scenografią i kostiumami inspirowanymi dziełami Tima Burtona, Terry'ego Gilliama i Wesa Andersona. W efektach specjalnych silnie nasuwa się "Poltergeist" Tobe'a Hoopera, udoskonalony, rzecz jasna, współczesnymi możliwościami. Innymi słowy, chcę zrobić film po amerykańsku, w którym mówią po polsku.

Zdjęcia planowane są na przyszły rok - na zimę. Premiera powinna odbyć się w 2016. Zdjęcia realizować będzie Arkadiusz Tomiak. Obowiązki producenckie wzięła na siebie Iwona Harris.

Bodo Kox znany jest zarówno z twórczości niezależnej, jak i filmu "Dziewczyna z szafy" oraz serialu "2XL".

d4bgn7z

Podziel się opinią

Share
d4bgn7z
d4bgn7z