Trwa ładowanie...
d3qjjfo
d3qjjfo

Bohater naszych czasów

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Zdjęcie

Film „Bohater naszych czasów” to opowieść o Powstańcach Warszawskich w wymiarze impresji-dokumentalnej. Film jest zapisem jednych z ostatnich wywiadów z bohaterami Warszawy. Wywiady poprzez zadanie prostych pytań mają stanowić wartość dla następnych pokoleń, które będą chciały poznać odpowiedź doświadczonych starszych ludzi, którzy przeżyli piekło na temat życia i szczęścia. Na temat tego jak być bohaterem na co dzień.

Powstanie Warszawskie było jednym z momentów historii Polski kiedy rzeczywistość wyprzedziła wyobraźnię. W przeciągu 63 dni Polska straciła około 200 tys. obywateli. Znaczna większość z tej liczby to intelektualiści, którzy mogliby tworzyć nową powojenną rzeczywistość. Film poprzez wywiady z Powstańcami ma odpowiedzieć o praprzyczynę bohaterstwa, zdefiniować je i odpowiedzieć jak stać się bohaterem w codziennym życiu.

Filmy, które powstały o Powstańcach Warszawskich ukazują zazwyczaj opis Powstania Warszawskiego. Nie korzysta się jednak ze skarbnicy wiedzy, pod postacią erudycji, doświadczenia i ogromnej wiedzy dotyczącej po prostu życia. Często spotykając Powstańców ma się wrażenie, że pomimo podeszłego już wieku jest w nich więcej energii i radości niż w niejednym młodym człowieku.

Każdy ma jakiś autorytet, bohatera, kogoś na kim może się wzorować. Reżyser będzie starał się zawrzeć odpowiedź o to kim jest bohater i czy narodziny bohaterstwa zaczynają się dużo wcześniej niż moment próby oraz to czy bohaterem każdy człowiek powinien być sam dla siebie. Czy człowiek powinien wieść takie życie, żeby w każdej chwili mógł ze szczerością i dumą powiedzieć, że jest spełniony i świadom swojej wartości. Każdego dnia. Każdego dnia być bohaterem dla samego siebie. I gdy przyjdzie moment próby jaki doświadczyli Powstańcy bohater będzie gotowy, ponieważ bohater nie wie, że jest bohaterem. Bohater nie rodzi się nagle, bohater się staje.

Wybór dzieci do uzupełnienia wypowiedzi Powstańców pada z przyczyny, iż jedynie w dzieciństwie i na starość człowiek najczęściej znajduje odpowiedzi na proste, ale nie łatwe pytania w sposób szczery, odważny i pozbawiony schematów. Nie opiera się o system przekonań społeczeństwa, przyjaciół lub otoczenia. Staje się jednostką odważną, ponieważ nie mającą nic do stracenia, dlatego uzyskanie odpowiedzi z tych grup nabiera szczególnego znaczenia.

Bohater naszych czasów
Tytuł oryginalny

Bohater naszych czasów

Gatunek

dokumentalny, wojenny

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2014

Obsada
d3qjjfo

Podziel się opinią

Share
d3qjjfo

d3qjjfo
d3qjjfo
d3qjjfo