Trwa ładowanie...

"Bohemian Rhapsody": film o zespole Queen już 2 listopada w kinach!

Film "Bohemian Rhapsody" to opowieść o legendarnym zespole Queen i jego frontmanie – Freddie'em Mercurym. Premiera w polskich kinach już 2 listopada 2018 roku!

"Bohemian Rhapsody": film o zespole Queen już 2 listopada w kinach!Źródło: Materiały prasowe
d1n715h
d1n715h

"Bohemian Rhapsody" – biografia Freddiego Mercury'ego już niedługo w kinach.

"Bohemian Rhapsody" to od dawna wyczekiwana filmowa biografia Freddiego Mercury'ego – lidera zespołu Queen. Legendarny wokalista Freddie Mercury przełamując stereotypy i konwencje zdobył serca fanów na całym świecie. Film ma ukazywać błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyt sławy. Kultowa grupa Queen dokonując niezwykłej rewolucji w świecie muzyki popularnej po dziś dzień inspiruje artystów na całym świecie. Utwory "Queen" udowadniają, że muzyka może połączyć pokolenia, a niektóre utwory mają ponadczasową siłę i porywają tłumy.

„Zawsze i wszędzie, gdzie ludzie słyszą muzykę Queen, jest ona natychmiast rozpoznawana", mówi Brian Southall, który spędził 15 lat jako szef prasy, marketingu i promocji dla wytwórni EMI. „Mógłbyś wydać Bohemian Rhapsody jutro i byłby to przebój”.

"Bohemian Rhapsody" Rami Malek jako Freddie Mercury

W roli Freddiego Mercury'ego na ekranie zobaczymy Rami Maleka – aktora znanego z serialu "Mr. Robot". W filmie pojawi się również Gwilym Lee jako gitarzysta Queen Brian May, Ben Hardy jako perkusista Roger Taylor oraz Joe Mazzelo jako basista John Deacon.

W "Bohemian Rhapsody" zobaczymy również Lucy Boynton w roli Mary Austin – wieloletniej partnerki i przyjaciółki Freddiego Mercury'ego. Reżyserią filmu zajęli się: Bryan Singer i Dexter Fletcher.

"Bohemian Rhapsody" eletryzujący trailer filmu

"Bohemian Rhapsody": zobaczymy jak powstawał zespół Queen

"Bohemian Rhapsody" nie tylko opowie o powstaniu Queen i jego drodze na szczyt – ale również pokaże ciemną stronę zespołu i osobiste przejścia Freddiego Mercurego. Wokalista otwarcie przyznawał się do swojego biseksualizmu i przez lata poszukiwał miłości w kolejnych związkach. Do końca życia utrzymywał, że to Mary Austin była jego najlepszą przyjaciółką i największą miłością. W filmie "Bohemian Rhapsody" pojawi się również wątek choroby AIDS, z którą Freddie Mercury walczył przez ostatnie lata swojego życia. Triumfalny koncert na rzecz Live Aid z udziałem śmiertelnie chorego Mercury'ego na trwałe wpisał się do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni.

d1n715h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n715h