Trwa ładowanie...
d2k2vw5

Brudny glina

Najnowsze informacje
3.1
(17 głosów)
Oceń:
1
d2k2vw5

"Rampart" to amerykański dramat policyjny z 2001 roku w reżyserii Orena Movermana. Historia powstała na podstawie scenariusza słynnego autora kryminałów Jamesa Ellroya. Muzykę skomponował Dickon Hinchliffe.

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film przedstawia historię policyjnego skandalu, który wybuchł w latach 90. XX wieku w Los Angeles. Członkowie jednostki zwanej Rampart Division, odpowiedzialnej za walkę z gangami ulicznymi, oskarżeni zostali o nieuzasadnione używanie broni palnej, pobicia, podkładanie dowodów rzeczowych, kradzieże, napady oraz handel narkotykami.

Bohaterem filmu "Rampart" jest Dave Brown, funkcjonariusz policji, który pojmuje sprawiedliwość dość swobodnie i woli grać według własnych zasad, zamiast trzymać się sztywno policyjnych reguł. Pewnego dnia pozwala sobie na zbyt wiele, a jego brutalna działalność zostaje zarejestrowana na taśmie. W międzyczasie nie tylko jego życie zawodowe, ale i osobiste wymyka się spod kontroli.

W roli głównej wystąpił Woody Harrelson. U boku Harrelsona występują m.in. Ben Foster, Ice Cube, Anne Heche, Robin Wright, Sigourney Weaver, Cynthia Nixon, Ned Beatty i Steve Buscemi. Produkcją obrazu zajęli się Ben Foster, Lawrence Inglee, Ken Kao, Clark Petersom.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k2vw5
d2k2vw5
d2k2vw5