Trwa ładowanie...
d7uvari
28-01-2014 07:03

Buntowniczy Doktor Who

d7uvari
d7uvari

Telewizja BBC przedstawiła pierwsze oficjalne zdjęcie Petera Capaldiego w pełnym kostiumie Doktora Who.

Twarz nowego odtwórcy postaci Władczy Czasu jest już znana fanom serii od kilku miesięcy. Capaldi na ułamek sekundy pojawił się w specjalnym, jubileuszowym odcinku cyklu - "Dzień Doktora", a także w krótkiej, finałowej scenie w odcinku świątecznym - "Czas Doktora". Dopiero teraz jednak stacja BBC ujawniła pierwsze plakatowe zdjęcie bohatera, na którym widać jego kompletny kostium.

Wielbiciele serialu wiedzą doskonale, że każdy Doktor - po regeneracji - wraz z nową twarzą (i aktorem) otrzymuje nowy strój, często odzwierciedlający jego osobowość. Capaldi jako Doktor będzie chodził w prostym trenczu z czerwoną podszewką, ciemnych spodniach, białej koszuli oraz w martensach. - To prosty, surowy powrót do podstaw - komentuje pomysł kostiumologa Howarda Burdena aktor. - Żadnych bajerów, szalu czy innych dziwactw. Po prostu: sto procent buntowniczego Władcy Czasu.

- Nowy Doktor, nowa era i, oczywiście, nowe ciuchy - dodaje główny scenarzysta serialu Steven Moffat. - Potwory wszechświata, wakacje się skończyły: Capaldi został już przyodziany w płaszcz i buty, i nadchodzi, by was dopaść!

Przypomnijmy, że "Doktor Who" realizowany jest już od 50 lat. Przed Peterem Capaldim w tytułowego bohatera wcielali się Patrick Troughton, Jon Pertwee, Tom Baker, Peter Davison, Colin Baker, Sylvester McCoy, Paul McGann, Christopher Eccleston, David Tennant, Matt Smith i - na chwilę - John Hurt.

Zdjęcia do nowej serii rozpoczęły się na początku stycznia w Cardiff w Walii. Pod tym adresem można zobaczyć zarówno plakatowy fotos z Capaldim, jak i mniej oficjalne ujęcie z planu.

d7uvari
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7uvari