Trwa ładowanie...
d1pcyrs

Burn Burn Burn

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
d1pcyrs
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Film "Burn Burn Burn" opowiada losy przyjaźni trójki młodych przyjaciół. Tym, co ich połączy najbardziej będzie podróż jaką odbędą po Wielkiej Brytanii.

Cześć! Mam na imię Dan i umieram… Tak zaczyna się jedna z najlepszych i najzabawniejszych filmowych przygód, jakie powstały w 2015 roku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Dan, jedyny mężczyzna z tej trójki będzie podróżował w plastikowym pudełeczku, ukrytym w dedykowanej mu skrytce auta. Dan nie żyje, a jego najlepsze przyjaciółki robią, to o co je poprosił – zabierają go w jego ostatnią podróż. Dan ciągle jest z nimi, nie tylko w postaci prochów. Przede wszystkim w postaci filmów, jakie nagrał dla nich przed śmiercią. Ta podróż to nie tylko kolejne miasta i miasteczka. To wejście w świat onirycznej rzeczywistości przedziwnych, pogubionych i często "odklejonych" od rzeczywistości postaci. To także rodzaj nie tyle "rozgrywki" pomiędzy trójką przyjaciół, co konfrontacja z tym, przed czym zawsze uciekali. Jaki jest finał tej podróży? Co Dan ma do powiedzenia przyjaciółkom? Czy umarłym można więcej i więcej im się wybacza? Czy przyjaciółki wrócą razem i czy dotrwają do końca wyznaczonej trasy? Słodko-gorzki, sensualny i bardzo wrażliwy obraz przyjaźni i oswajaniu odchodzenia pozbawiony jakiegokolwiek patosu i silenia się na odnajdywanie uniwersalnych prawd.

Burn Burn Burn
Gatunek

komedia, dramat

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2015

Data polskiej premiery

20.10.2016

Czas trwania

106 min.

Obsada

Podziel się opinią

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1pcyrs
d1pcyrs
d1pcyrs