Chińczycy splagiatowali znany plakat polskiego artysty

Platforma Art-maniac oraz wydawnictwo Drzewo Babel poinformowały o plagiacie, jakiego dopuścił się chiński portal randkowy. Reklama serwisu wykorzystuje znany plakat Michała Batorego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od lewej: plagiat i oryginał. Widać różnicę?
Od lewej: plagiat i oryginał. Widać różnicę? (Materiały prasowe)

Na sprawę zwróciła platforma Art-maniac, stworzona przez Galerię Roi Dore w Paryżu: Chińczycy kopiują samochody, słynne budynki oraz... Michała Batorego. Reklama strony randkowej MarryU dziwnie przypomina plakat artysty dla Muzeum Łazienki Królewskie, nie sądzicie? - czytamy na fanpejdżu platformy, z którą współpracuje Michał Batory. Informację podchwyciło wydawnictwo Drzewo Babel, które wydało album z grafikami artysty.

Batory urodził się w Łodzi, od 1987 roku tworzy we Francji. Jest jednym z najbardziej uznanych plakacistów na świecie. Jako jedyny Polak miał wielką wystawę indywidualną w Muzeum Sztuki Dekoracyjnej w Luwrze. Tworzy oprawę graficzną dla prestiżowych teatrów, ośrodków i instytucji kulturalnych m.in. Łazienek Królewskich. Dla zespołu pałacowo-ogrodowego w Warszawie zaprojektował plakat ze zmysłowymi ustami w kształcie serca. W jaki sposób przechwycili go autorzy reklamy chińskiego serwisu MarryU?

W rozmowie z WP Magda Malejczyk z Drzewa Babel powiedziała, że Batory nie udzielił zgody na wykorzystanie swojego plakatu w chińskiej reklamie. Dodała, że nie jest to pierwszy przypadek plagiatu plakatu artysty.

Zobacz: Michał Batory o swojej twórczości

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.