Trwa ładowanie...
d451fhx

Chińczyk na wynos

Najnowsze informacje
2.8
(12 głosów)
Oceń:
1
d451fhx

„Chińczyk na wynos” (hiszp. Un Cuento chino, tytuł międzynarodowy - Chinese Take-Away) to argentyńsko-hiszpańska komedia z 2011 roku w reżyserii Sebastiána Borenszteina, który jest także autorem scenariusza. Za produkcję odpowiadają Gerardo Herrero, Pablo Bossi i Mariela Besuievski, zaś muzykę skomponował Lucio Godoy.

Roberto prowadzi w Buenos Aires sklep żelazny. Z pogardą patrzy na klientów i wykłóca się z producentami gwoździ o swoje zamówienia. Jego życie jest spokojne i uporządkowane. Tylko pozornie. Roberto pasjami przeczesuje prasę codzienną w poszukiwaniu pikantnych, pełnych absurdu, ociekających krwią wiadomości o wydarzeniach, które przytrafiły się ludziom na całym świecie. Najciekawsze wkleja do albumów z wycinkami, które zapełniają jego mieszkanie.

Z kolei Chińczyk Jun przyjechał do Buenos Aires, aby odszukać stryja. Nie zna słowa po hiszpańsku, nikt nie jest w stanie go zrozumieć, jedyne, co ma, to adres wytatuowany na przedramieniu. W jaki sposób los połączy obu mężczyzn i co wspólnego z nimi ma krowa spadająca z nieba?

W filmie „Chińczyk na wynos” w rolach głównych wystąpili: Ricardo Darín jako Roberto, Ignacio Huang - Jun Quian, Muriel Santa Ana - Mari, Javier Pinto - Włoski kochanek, Enric Cambray - Młody Roberto, Iván Romanelli – Leonel, Joaquin Bouzas – Klient.

Chińczyk na wynos
Tytuł oryginalny

Cuento chino, Un

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Hiszpania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

26.10.2012

Czas trwania

93 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d451fhx
d451fhx
d451fhx