Trwa ładowanie...
d1tb8d8
d1tb8d8
d1tb8d8
d1tb8d8

Chinka

Najnowsze informacje
d1tb8d8
2.8
(16 głosów)
Oceń:
d1tb8d8
1
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1tb8d8
Zdjęcie

Chinka to rock’n’rollowa odyseja śledząca losy wyzwolonej i odważnej dziewczyny wkraczającej w dorosłość w dzisiejszym gwałtownie zmieniającym się świecie. Mei nigdy dotychczas nie opuszczała rodzinnej wioski, mimo to jest zdeterminowana nie powtarzać nudnej egzystencji swoich rodziców i w poszukiwaniu nowych doznań dociera do nowochińskiej metropolii Chongqing.

Nie udaje jej się zrealizować wizji lepszego życia w wielkim mieście: Mei zostaje zwolniona z pracy w fabryce i wdaje się w romans z gangsterem. Miłosna przygoda kończy się jednak tragicznie, w rezultacie czego dziewczyna musi w pośpiechu opuścić miasto.

Londyn, kolejny etap jej podróży, też nie przyjmuje bohaterki z otwartymi ramionami. Nowy język i nieprzyjazne otoczenie wyznaczają teraz horyzonty Mei. Pomimo tego dziewczyna się nie poddaje: spotyka kolejnego mężczyznę, z którym próbuje ułożyć sobie życie…

Kiedy Mei opuszcza swoją wioskę i wyrusza w podróż, jest jak dziecko, któremu odcięto pępowinę. Cały zewnętrzny świat jest obcy, ten w Chinach, i ten na Zachodzie. Dla mnie nie jest ważne, jak się kończy podróż Mei. Kluczowe jest natomiast przedstawienie życia, wewnętrznej podróży, którą ona odbywa. Życia osoby podejmującej ryzyko, odkrywającej siebie i zarazem płacącej wysoką cenę za swoje przygody. To jest film o niedojrzałej osobie stopniowo odczuwającej swoje własne pragnienia.
Xiaolu Guo, reżyserka

d1tb8d8
Chinka
Tytuł oryginalny

She, a Chinese

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2009

Data światowej premiery

11.06.2010

Czas trwania

99 min.

Obsada
d1tb8d8
d1tb8d8

Podziel się opinią

1
Share
d1tb8d8
d1tb8d8
d1tb8d8
d1tb8d8
d1tb8d8