Trwa ładowanie...

Chris Evans żegna się z rolą Kapitana Ameryki. "To dla mnie trudna decyzja"

Chris Evans otwarcie przyznaje, że po premierze dwóch kolejnych filmów o Avengersach, rezygnuje z roli Kapitana Ameryki. Aktor zdradza, że decyzja ta nie była dla niego łatwa, ale ostatecznie rozstanie się z superbohaterem bez większego żalu. Już jednak pojawiły się sugestie, że odejście Evansa z Kinowego Uniwersum Marvela jest zwykłym blefem, który ma posłużyć gwiazdorowi do wynegocjowania lepszego kontraktu.

Share
Chris Evans żegna się z rolą Kapitana Ameryki. "To dla mnie trudna decyzja"
Źródło: Materiały prasowe
d32prry

O rezygnacji Chrisa Evansa z roli Kapitana Ameryki media donosiły już kilka dni temu. Wówczas informacje te traktowano jako spekulacje, teraz jednak aktor sam przyznał, że faktycznie planuje zakończyć współpracę z Marvelem. Wszystko wskazuje na to, że po premierze "Avengers: Infinity War" oraz "Avengers 4" włodarze koncernu będą musieli rozejrzeć się za nowym Kapitanem Ameryką.

W krótkiej wypowiedzi Evans przyznaje, że porzucenie roli najsłynniejszego superbohatera Stanów Zjednoczonych było dla niego decyzją trudną:

d32prry

- Kłamałbym, gdybym powiedział, że to nie jest dla mnie trudne. Mijający czas i przekazywanie pałeczki jest częścią tego doświadczenia. Nic nie trwa wiecznie. Istnieje pewne piękno w tym odejściu: może być ono smutne, ale może być też radosne. Miałem świetną passę.

Przypomnijmy, że Evans wcielał się Kapitana Amerykę od 2011 roku. Jako Steve Rogers pojawił się on na ekranie w sześciu produkcjach. Prawdopodobnie aktor po raz ostatni przyodzieje trykot superbohatera w roku 2019. Właśnie wtedy do kin ma wejść "Avengers 4".

- Superbohaterowie to istoty, które można tworzyć na nowo – jak Batman czy James Bond. Filmy pokazują ich nowe inkarnacje i nowe sposoby na opowiadanie historii. Jestem za tym rozwiązaniem. To jednak, jak Marvel chce działać po "Avengers 4", zależy tylko od nich. Pożegnam się z rolą bez żalu i z wdzięcznością - dodaje aktor.

Co ciekawe, w sieci pojawiają się informacje, że Chris Evans tak naprawdę nie chce rezygnować z roli Kapitana Ameryki. Podobno jego publiczna wypowiedź ma mu posłużyć do wywalczenia lepszego kontraktu. Samo studio Marvel nie odniosło się jeszcze do odejścia Evansa.

d32prry

Podziel się opinią

Share
d32prry
d32prry