Trwa ładowanie...
d3nvyz2

Chuligani

Najnowsze informacje
3.2
(8 głosów)
Oceń:
d3nvyz2
Share
Zdjęcie

„Chuligani” (oryg. Neds) to brytyjsko-włosko-francuski dramat z 2010 roku w reżyserii Petera Mullana, który jest także autorem scenariusza. Za produkcję odpowiadają Peter Mullan, Conchita Airoldi oraz Alain de la Mata. Muzykę skomponował Craig Armstrong. Film otrzymał tytuł Najlepszego Filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastián w styczniu 2011 roku.

„Chuligani” to przejmująca opowieść o dojrzewaniu młodego człowieka, który zmienia się ze wzorowego ucznia w nastolatka noszącego w kieszeni nóż. John McGill, przeobraża się z ofiary w mściciela, z prymusa w chuligana, z ministranta w chłopaka wąchającego klej. Kiedy w końcu postanawia zerwać w gangiem, teraźniejszość i złe wydarzenia z przeszłości sprawiają, że pogodzenie tych dwóch światów wydaje się być niemożliwe.

"Chuligani" to mocna, szokująca i dogłębnie przejmująca historia o dorastaniu, której akcja została osadzona w latach siedemdziesiątych w sercu Szkocji, a która mogłaby wydarzyć się wszędzie: choćby w blokowiskach Nowej Huty czy w kamienicach Pragi.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Connor McCarron jako John McGill, Marianna Palka – Beth, Steven Robertson - Pan Bonetti, Martin Bell – Julian, Douglas Russell - PC Connelly, Marcus Nash – Patrick, Linda Cuthbert - Pani Matheson, Richard Mack – Gerr.

Chuligani
Tytuł oryginalny

Neds

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

23.11.2012

Czas trwania

124 min.

Obsada
d3nvyz2

Podziel się opinią

Share
d3nvyz2
d3nvyz2
d3nvyz2
d3nvyz2