Trwa ładowanie...
dbx2rg9
Aktualności

Cinemaforum: Bezpłatne warsztaty filmowe i fotograficzne

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cinemaforum: Bezpłatne warsztaty filmowe i fotograficzne
(East news)
dbx2rg9

Festiwal Cinemaforum prezentujący najlepsze, niezależne filmy krótkometrażowe z Polski i świata rozpocznie się już za niespełna dwa tygodnie! Nie samym jednak filmem żyje Festiwal. W programie bowiem znalazły się także liczne warsztaty filmowe i fotograficzne, które pomogą młodym ludziom nie tylko rozbudzić w sobie kreatywność ale także doskonalić swoje umiejętności.

Pasjonaci fotografii będą mieli okazję dowiedzieć się, jak fotografować modę. Podczas warsztatów uczestnicy wraz z prowadzącym zorganizują profesjonalną sesję zdjęciową od wypracowania wspólnego konceptu przez zbudowanie scenografii, po wybór finalnych zdjęć. Dodatkową atrakcją będzie samo miejsce warsztatów – oko uczestników zapewne ucieszy panorama Warszawy z 17. piętra Pałacu Kultury i Nauki, w siedzibie Akademii Fotografii.

Amatorzy filmowania pod okiem specjalisty opanują technikę profesjonalnego montażu filmowego. Tajniki powstawania dzieła filmowego zdradzi uczestnikom Rafał Listopad, laureat wielu krajowych i międzynarodowych festiwali filmowych, który w swym dorobku ma współpracę z takimi reżyserami jak Juliusz Machulski, Antoni Krauze, czy Grzegorz Jarzyna.

dbx2rg9

Osoby, które interesują się reżyserią w filmie fabularnym, będą mogły wziąć udział w warsztacie prowadzonym przez jednego z najzdolniejszych młodych twórców filmowych Kubę Czekaja, uhonorowanego ''Talentem Trójki'' - wyróżnieniem przyznawanym przez Program Trzeci Polskiego Radia, zdobywcę nagrody kulturalnej Gazety Wyborczej ''Warto'' oraz ''Gwarancji Kultury'' - dorocznych nagród TVP Kultura.

Miłośnicy słowa pisanego będą mieli okazję zgłębić tajniki stworzenia scenariusza filmowego. Warsztaty poprowadzi Cezary Harasimowicz, autor scenariuszy, na podstawie których zrealizowano kilkanaście filmów oraz wiele seriali telewizyjnych, spektakli teatralnych i audycji radiowych. Autor trzech wydanych powieści oraz tomu opowiadań. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Wraz z Akademią Stylu zostaną przeprowadzone także warsztaty fotografii kulinarnej, które poprowadzi wielokrotny laureat konkursów fotograficznych, m.in. Grand Press Photo, Rafał Meszka. I tym razem zajęcia odbędą się w chmurach, na 17. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Podczas zajęć uczestnicy skupią się na najważniejszych kwestiach, czyli kompozycji (zasady złotego podziału, kiedy i po co warto ją złamać; rozłożenie akcentów oraz pojęcie „równowagi” na zdjęciu) oraz pracy na planie zdjęciowym (jak i czym oświetlić jedzenie, najczęściej popełniane błędy; co powoduje, że zdjęcie żywności jest „apetyczne”). Partnerem warsztatów jest obchodząca jubileusz 25-lecia na polskim rynku, Batida. Cukiernia przygotuje słodkie i słone propozycje do dyspozycji uczestników.

Na wszystkie warsztaty wstęp bezpłatny. Zapisy do 16 listopada na stronie: cinemaforum.pl

dbx2rg9

Podziel się opinią

Share

dbx2rg9

dbx2rg9