Trwa ładowanie...
09-05-2006 12:21

Claude Lelouch w Polsce!

Claude Lelouch w Polsce!
d12cekn
d12cekn

W najbliższy czwartek 11 maja do Warszawy przyleci wybitny francuski reżyser Claude Lelouch. Będzie promował w Polsce swój najnowszy film „Odwaga miłości” , którego premiera jest jednym z najważniejszych wydarzeń rozpoczynającego się właśnie festiwalu „Żydowskie Motywy, III Międzynarodowy Festiwal Filmowy”.

„Odwaga miłości” została bardzo ciepło przyjęta przez krytykę:

„Puzzle, w których odkrywamy ulubione tematy Leloucha: życie, miłość, śmierć… Zaskakujący film. Michel Leeb jest doskonały w roli dobrodusznego zakochanego biznesmena” – pisał Alain Grassem z „Le Parisien”. Clara Heliot z „Le Figaro” dodała natomiast:” Autentyczność dialogów i sytuacji sprawia, że filmem można się rozkoszować”. Nie bez kozery obraz znalazł się w oficjalnej selekcji wielu ważnych festiwali filmowych, m.in. w Montrealu i Chicago.

Nagradzany przez Amerykańską Akademię Filmową Claude Lelouch w swoim nowym filmie opowiada o uczuciach, miłości porywającej i zarazem zdradliwej, o morderstwie, samobójstwie, a także o roli przypadku i zbiegu okoliczności.

d12cekn

Bohaterowie spotykają postaci, które miłość dają, otrzymują bądź okrutnie odbierają. Przeznaczenie ściga ulicznego śpiewaka, złodziejkę perfum, sprzątaczkę, kelnerkę i rosyjskiego biznesmena. Ich losy zderzają się w Paryżu roku 1999 oraz trzy lata później. Uliczny śpiewak Massimo (Massimo Ranieri), poznaje młodą i ambitną Shaa (Maïwenn). Zakochują się, razem śpiewają na ulicy i występują z recitalem w nocnym klubie.

Na ich drodze staje jednak producent, który zamierza zrobić z Shaa gwiazdę. Dziewczyna opuszcza Massima dla kariery. Staje się sławna, a Massimo nie może dojść do siebie po stracie ukochanej…

Historia tych dwojga przeplata się z innymi opowieściami. Pierwsza z nich mówi o bliźniaczkach, z których jedna jest służącą w pałacu (Clémentine), a druga kelnerką w barze (Anne). Obie gra Mathilde Seigner, siostra Emmanuelle, żony Romana Polańskiego.

Kolejna historia opowiada o miłości rosyjskiego potentata pizzy Michaëla Gorkini (Michel Leeb) do aktorki Sabine Duchemin (Arielle Dombasle), która zamierza sprzedać zamek odziedziczony po mężu. Poznajemy również perypetie życiowe włoskiego śpiewaka, który dzięki zakochanej w nim, lecz niedostrzeganej kobiecie, staje się nagradzaną i wielbioną gwiazdą muzyki.

Lelouch po mistrzowsku manipuluje uczuciami widzów, a jego komedia o miłości, morderstwie i samobójstwie nie dla wszystkich bohaterów zakończy się happy Endem.

d12cekn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12cekn