Trwa ładowanie...

''Córki dancingu'' w konkursie festiwalu Sundance

Festiwal Sundance przedstawił filmy, które wezmą udział w głównych konkursach imprezy. Znalazły się pośród nich polskie tytuły.

Share
''Córki dancingu'' w konkursie festiwalu Sundance
d244hyz

Film "Córki dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej, bardzo niestandardowa opowieść łącząca w sobie elementy musicalu, horroru i romansu, wystartuje w konkursie światowego kina dramatycznego. Obraz rywalizować będzie z 11 tytułami. Przypomnijmy, że głównymi bohaterkami są dwie syreny - Złota i Srebrna, które lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, i z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. W rolach głównych występują Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach - Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli Boskiego Futra, striptizerki rozgrzewającej do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery
lat 70. i 80. - od "Byłaś serca biciem" Andrzeja Zauchy i "Bananowego songu" grupy Vox po nieśmiertelne "I Feel Love" Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis.

Do polskich kin film ma dotrzeć 25 grudnia.

W konkursie kina dokumentalnego Polskę reprezentować będzie Michał Marczak z filmem "Wszystkie nieprzespane noce". Produkcja to historia dwójki przyjaciół, którzy włóczą się ulicami Warszawy, szukając wrażeń, miłości. - To będzie lekki film, takie moje pożegnanie okresu młodzieńczego - mówił reżyser kilka miesięcy temu w rozmowie z radiem Trójka. - Czułem, że to ostatni moment, w którym mogę zrobić prawdziwy film o tym, jak ja przeżyłem dawne lata swojego życia. Zaczęło się jako dokument, urosło do fabuły. Teraz to coś totalnie pomiędzy.

W konkursie obraz walczyć będzie z 11 innymi produkcjami.

Festiwal odbędzie się w Park City w dniach 21-31 stycznia 2016 roku.

d244hyz

Podziel się opinią

Share
d244hyz
d244hyz