Trwa ładowanie...
ycipk-3oqakj
ycipk-3oqakj

Cosmopolis - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

"Cosmopolis" to amerykański film dramatyczny z 2012 roku w reżyserii Davida Cronenberga ze zrywającym z wizerunkiem bladego wampira Robertem Pattinsonem w roli głównej. Obraz powstał na podstawie powieści Dona DeLillo. Scenariusz napisał David Cronenberg, zaś muzykę Howard Shore – kompozytor nagradzanej ścieżki dźwiękowej do trylogii „Władca pierścieni”. Za produkcję odpowiadają Paulo Branco, Renee Tab, David Cronenberg.

Bohaterem filmu "Cosmopolis" jest 28-letni miliarder Erik Packer, który przemierza Manhattan w swej supernowoczesnej limuzynie. Pewnego dnia mężczyzna postanawia udać się do fryzjera na końcu 47. ulicy w Nowym Jorku. W trakcie podróży zauważa, że kamera z jego limuzyny pokazuje jego zachowanie kilka sekund wcześniej niż ono naprawdę ma miejsce. W ciągu doby udaje mu się stracić miliony i zdradzić żonę. Przy okazji odkrywa również, że jest śledzony przez dwóch mężczyzn szukających zemsty.

W rolach głównych zagrali: Robert Pattinson jako Eric Packer, Jay Baruchel - Shiner, Paul Giamatti - Benno Levin, Kevin Durand – Torval, Juliette Binoche - Didi Fancher, Samantha Morton - Vija Kinsky, Sarah Gadon oraz Mathieu Amalric.

ycipk-3oqakj
Tytuł oryginalny

Cosmopolis

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

22.06.2012

Czas trwania

108 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-3oqakj
ycipk-3oqakj
ycipk-3oqakj