Trwa ładowanie...

"Cybulski w Hotelu Sopot" - wyjątkowe wtorki w Sopocie

Festiwal Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane oraz Hotel Sopot zapraszają we wszystkie wtorki wakacji na wyjątkowe, cykliczne wydarzenie „Cybulski w Hotelu Sopot”.

"Cybulski w Hotelu Sopot" - wyjątkowe wtorki w SopocieŹródło: East News
d4mo1s8

Zbigniew Cybulski będzie gościł w Hotelu Sopot w każdy wtorek wakacji w ramach 10. jubileuszowej edycji festiwalu Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane. Specjalną atrakcją tegorocznego festiwalu jest organizowany wspólnie z Hotelem Sopot cykl filmowy dedykowany aktorstwu Zbigniewa Cybulskiego.

Z okazji 90.lecia urodzin oraz 50.lecia tragicznej śmierci Zbyszka Cybulskiego, organizatorzy festiwalu Visa Kino Letnie wspólnie z Hotelem Sopot, postanowili oddać hołd „polskiemu Jamesowi Deanowi”, który jak mówił, najlepsze swoje lata spędził w Sopocie. To właśnie na Wybrzeżu założył wraz z Bogumiłem Kobielą, Jackiem Fedorowiczem i innymi, słynny studencki teatr BIM-BOM. W Sopocie spotykał się z najlepszymi reżyserami polskiej kinematografii: Jerzym Kawalerowiczem, Januszem Morgensternem, Andrzejem Wajdą czy Tadeuszem Konwickim. W Trójmieście powstały filmy „Niewinni Czarodzieje” i „Do widzenia do jutra”, które będą prezentowane w ramach cyklu. Cykl będzie prezentowany we wszystkie wtorki wakacji, w magicznym ogrodzie Hotelu Sopot.

Wszystkie filmy są wyświetlane w unikatowej wersji, po rekonstrukcji cyfrowej, z angielskimi napisami. Na projekcje zapraszamy również gości i turystów z zagranicy.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W ramach cyklu „Cybulski w Hotelu Sopot” swoją obecność potwierdzili wyjątkowi goście, m.in. Jacek Fedorowicz, Małgorzata Potocka czy Filip Bajon, którzy będą wspominać Zbyszka Cybulskiego.

„CYBULSKI W HOTELU SOPOT”

Projekcje w każdy wtorek lipca i sierpnia (lipiec, godz. 22:00; sierpień, godz. 21:30). Wstęp wolny. Więcej informacji na www.Kino.Visa.pl

d4mo1s8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mo1s8