Trwa ładowanie...
d9frzyk

Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Film "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" łączy cechy kryminału i dramatu z przemijającym się od czasu do czasu czarnym humorem. Akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w latach 70. ubiegłego wieku.
d9frzyk
1
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Czarne bractwo. BlacKkKlansman – zarys fabuły

Fabuła filmu "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" rozgrywa się na początku lat 70. ubiegłego wieku. To czas licznych konfliktów społecznych i zbrodni na tle rasowym. To także wciąż jeszcze epoka, w której osób czarnoskórych nie zajmowano na stanowiskach w urzędach i służbach publicznych. Wyjątek stanowi główny bohater filmu "Czarne bractwo. BlacKkKlansman".

Ronowi Stallworthowi udaje się zostać funkcjonariuszem policji w Colorado Springs. Od razu zamierza wyronić sobie nazwisko, dlatego stawia przed sobą misję niemal niewykonalną – chce rozpracować Ku Klux Klan. Z pomocą swojego partnera, detektywa Flipa Zimmermana, dociera do struktur i najważniejszych członków organizacji. Tym samym wpływa na życie setek ludzi.

Czarne bractwo. BlacKkKlansman – ciekawostki

  • Film "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" oparty jest na faktach i odnosi się do autentycznej postaci Rona Stallwortha, który jako pierwszy czarnoskóry detektyw w Colorado Springs prowadził akcję infiltrującą struktury Ku Klux Klanu. Scenariusz filmu został oparty bezpośrednio na jego książce pod tytułem "Black Klansman: Race, Hate, and the Undercover Investigation of a Lifetime".
  • Reżyserem filmu "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" jest spike Lee odpowiedzialny za reżyserię filmu "Oldboy. Zemsta jest cierpliwa" (2013).
  • Prawdziwy Ron Stallworth marzył, żeby jego postać zagrał Danzel Washington. Ostatecznie w roli obsadzono syna Danzela, Johna Davida, co niezwykle ucieszyło Stallwortha.
  • Według montażysty filmu "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" Barry'ego Alexandra Browna podczas edycji nie usunięto ani jednej sceny, co stanowi rzadkość w przemyśle filmowym.
  • Film zdobył 4 nominacje do Złotych Globów (najlepszy dramat, najlepszy aktor w dramacie i aktor drugoplanowy, a także najlepszy reżyser). Został doceniony również podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie zdobył Grand Prix Festiwalu i Nagrodę Jury Ekumenicznego.
  • Premiera filmu "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" odbyła się podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Po jego projekcji reżyser filmu Spike Lee otrzymał ze strony publiczności 6-minutową owację na stojąco.
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
Tytuł oryginalny

BlacKkKlansman

Gatunek

kryminał, dramat, biograficzny

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

14.05.2018

Data polskiej premiery

14.09.2018

Czas trwania

128 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9frzyk
d9frzyk
d9frzyk