Trwa ładowanie...
dt8sqzc

Danielle Panabaker

Najnowsze informacje
4.5
(30 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Augusta,Georgia, USA

Filmografia:
Seriale:

Flash, The (Caitlin Snow/Killer Frost)

Justified: Bez przebaczenia (Penny Cole)

Summerland (Faith)

Arrow (Caitlin Snow/Killer Frost)

Shark (Julie Stark)

dt8sqzc
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Danielle Panabaker to amerykańska aktorka. Jej debiutem była rola w filmie telewizyjnym "Family Affair", gdzie w jednym z odcinków wcieliła się w rolę Parker LeeAnn Aldays. W późniejszych latach rozpoznawalność przyniosły jej role w takich filmach jak "Mr. Brooks" i "Sky High". Wystąpiła też w popularnych serialach "Flash" i "Justified: Bez przebaczenia". W przeszłości pojawiała się również w produkcjach Disney Channel.

Danielle Panabaker - życiorys

Danielle Nicole Panabaker urodziła się 19 września 1987 roku w Augusta w amerykańskim stanie Georgia. Rodzicami aktorki są Donna Panabaker, z domu Mayock, oraz Harold Panabaker. Młodość spędzała wraz z rodzicami i młodszą siostrą Kay w Południowej Karolinie, Pensylwanii oraz Teksasie. Jej pasja do aktorstwa narodziła się podczas zajęć teatralnych na letnim obozie, dzięki czemu wkrótce zaczęła występować w przedstawieniach organizowanych przez lokalne domy kultury. Starała się też o role w reklamach telewizyjnych.

Po przeprowadzce do stanu Illinois Danielle Panabaker chodziła do Crone Middle School oraz Neuqua Valley High School, w których otrzymała średnie wykształcenie w wieku 14 lat. W kolejnych latach pobierała lekcje baletu i aktorstwa, a także wraz z siostrą przeprowadziła się do Los Angeles w Kaliforni, gdzie miała szanse na lepsze propozycje. W międzyczasie ukończyła Glendale Community College, gdzie studiowała aktorstwo, a także otrzymała tytuł magistra sztuki w ramach studiów na University of California. Uzyskiwała bardzo dobre wyniki, dzięki czemu została uwzględniona na tzw. "Dean's List".

Danielle Panabaker - filmy i seriale

Na początku swojej kariery Danielle Panabaker pojawiła się w kilku reklamach oraz epizodycznych rolach w serialach telewizyjnych. Aktorkę można było zobaczyć między innymi w serialu "The Guardian", a także w produkcjach "Zwariowany świat Malcolma", "Prawo i porządek: sekcja specjalna", "Medium" oraz "Summerland". Pojawiła się również w filmie disneya "Ucieczka z przedmieścia", gdzie zagrała jedną z głównych ról. Niedługo potem miała okazję zagrać w miniserialu obyczajowym "Empire Falls", który uzyskał ciepłe przyjęcie od fanów i krytyków.

Rola w produkcji "Empire Falls" była jednym z momentów przełomowych w jej karierze, o czym sama wielokrotnie wspominała w wywiadach. W 2005 roku zagrała w filmach familijnych "Sky High" i "Twoje, moje i nasze", a niedługo potem mogliśmy ją zobaczyć w produkcji "Mr. Brooks", gdzie wystąpiła obok Kevina Costnera. W latach 2006-2008 aktorka odgrywała rolę Julie Stark w dramacie telewizyjnym "Shark", co również przyniosło jej jeszcze większą popularność. W 2009 roku powróciła na duży ekran w roli Jenny w filmie "Piątek, trzynastego" Marcusa Nispela. Pojawiła się też w filmie fabularnym "Oddział" i horrorze sci-fi "Opętani".

W kolejnych latach Danielle Panabaker zagrała w takich filmach jak "Girls Against Boys", "Pirania 3DD", "Time Lapse" czy "This Isn't Funny". Ponadto pojawiła się w wielu serialach i produkcjach telewizyjnych, takich jak chociażby "Chirurdzy", "Prawo i porządek: Los Angeles", "Chase", "Gliniarz z Memphis", "Nie ma lekko", "Grimm", "Franklin & Bash", "Kości", "Mad Men", "Zbrodnie Palm Glade", "Justified: Bez przebaczenia", "Arrow", "Flash", "DC’s Legends of Tomorrow" oraz "Supergirl". W wielu przypadkach były to jedynie występy gościnne, jednak kilka razy Danielle Panabaker pojawiła się też w głównych rolach.

Danielle Panabaker - nagrody i nominacje

Role Danielle Panabaker przez lata przyniosły jej wiele wyróżnień i nagród. W 2004 roku podczas Young Artist Awards aktorka została wyróżniona za rolę w serialu "The Guardian" i otrzymała statuetkę za "najlepszy występ w serialu telewizyjnym". W kolejnych latach, podczas tego samego rozdania nagród, otrzymała nagrody za udział w produkcjach "Searching for David's Heart" oraz "Twoje, moje i nasze". W latach 2015-2018 była z kolei czterokrotnie nominowana jako najlepsza aktorka za rolę w serialu "Flash".

Danielle Panabaker - życie prywatne

Danielle Panabaker urodziła się 19 września 1987 roku. Aktorka ma 168 centymetrów wzrostu i w 2018 roku skończyła 31 lat. Przez lata wielokrotnie angażowała się w akcje społeczne i obywatelskie: współpracowała między innymi z UNICEF-em i Young Storytellers Foundation. W 2016 roku aktorka ogłosiła, że jest zaręczona ze swoim wieloletnim partnerem, Hayesem Robbinsem. Danielle Panabaker i Hayes Robbins wzięli ślub 24 czerwca 2017 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt8sqzc
dt8sqzc
dt8sqzc