WP

Dawid Ogrodnik jednym z najlepszych aktorów w Europie

Ostatnio polscy aktorzy i aktorki zdobywają coraz większe uznanie poza granicami kraju. Tym razem Dawid Ogrodnik zdobył wyróżnienie "Shooting Star".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dawid Ogrodnik wyróżniony na Berlinale
Dawid Ogrodnik wyróżniony na Berlinale (Materiały prasowe)
WP

Podczas 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie przedstawiono 10. aktorek i aktorów wyróżnionych tytułem wschodzącej gwiazdy. Jednym z artystów dostrzeżonych w ramach "European Shooting Stars 2019" został Dawid Ogrodnik.

Aktor zasłynął brawurowymi rolami w takich filmach jak "Cicha noc" Piotra Domalewskiego, "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego czy "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy. Warto przypomnieć, że zagrał też saksofonistę w oscarowej "Idzie" Pawła Pawlikowskiego.

WP

Dawid Ogrodnik jest jednym z najbardziej obcujących aktorów młodego pokolenia, ale nie pierwszym, który zdobył wyróżnienie "European Shooting Star" na Berlinale. W ubiegłych latach udało się to: Agnieszce Grochowskiej (2007), Agacie Buzek (2010), Jakubowie Gierszałowi (2012), Mateuszowi Kościukiewiczowi (2014) oraz Zofii Wichłacz (2017).

Trzeba przyznać, że polscy aktorzy są coraz częściej doceniani za granicą. Myślicie, że niebawem po Ogrodnika upomni się też Hollywood?

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP